Šių priemonių imtasi atsižvelgus į Vyriausybės ekstremaliųjų situacijų komisijos, ministrų kabineto ir Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimus.
Pažymėtina, kad ministerijos žinioje esančios įstaigos turi perkelti arba atšaukti suplanuotus renginius. Apie perkeltus renginius, į kuriuos buvo parduoti bilietai, įstaigos turi informuoti bilietus įsigijusius asmenis, o šiems asmenims nesutikus atvykti į renginį atidėtu laiku, jų pareikalavimu grąžinti už renginį sumokėtus pinigus.
Taip pat šiandienos Vyriausybės posėdyje nutarta, kad nuo kovo 13 d. masiniai renginiai uždarose patalpose Lietuvoje nevyks bent iki kovo 27 d. Šie privalomi reikalavimai galios visoms šventėms, koncertams, parodomos ir kitiems renginiams. Renginiai lauke, kuriuose dalyvautų mažiau nei 100 dalyvių, galėtų vykti tik tuo atveju, jei juose organizatoriai užtikrintų galimybes pasirūpinti rankų higiena bei garantuotų, kad renginyje nebus parvykusių iš paveiktomis teritorijomis paskelbtų šalių. Taip pat, organizuojant renginius, turėtų būti atsižvelgta į auditoriją – didžiosios jos dalies neturėtų sudaryti rizikos grupėje esantys žmonės, t. y senjorai, asmenys sergantys lėtinėmis ligomis.
Kaip skelbė 15min, dėl sprendimo dviem savaitėms atšaukti renginius kultūros įstaigos patirs nuostolių – nors jų apimtis įvardinti dar sunku, kai kurie kultūros renginių organizatoriai teigia, jog nuostoliai sieks šimtus tūkstančių eurų. Valstybė nuostolių padengti neplanuoja.