Joje mažieji galės išvysti ne tik įspūdingus akrobatinius triukus, neįtikėtiną žonglieriaus miklumą, fokusus ir burtus, bet ir gyvai cirko artistams griežiantį Lietuvos valstybinį simfoninį orkestrą, diriguojamą Ričardo Šumilos.
„Amber“ cirko artistas Albertas Chazbijavičius profesionaliame cirke – jau daugiau nei dvidešimtį metų. O jei priskaičiuotų ir tuos, kuriuos praleido čia dar vaikystėje, lankydamas cirko studiją, būtų ir kur kas daugiau. Klounu cirke dirbantis artistas pasakoja, kad nors cirko numerius, atliekamus gyvai griežiant simfoniniam orkestrui, išvysi tikrai ne kasdien, cirko artistams scenoje skambanti neįprasta muzika nėra papildomas trukdis.
„Galbūt orkestrui sunkiau, nes cirko numeriai traukia akį ir trukdo susikaupti, – šypsojosi A.Chazbijavičius. – Artistai prisitaiko. Juk prieš tai vyksta repeticijos. Iš pradžių mes nusiunčiame dirigentui savo numerį, kurį ketiname atlikti, peržiūrėjęs jis parenką atitinkamą simfoninės muzikos kūrinį. Tuomet jau pasileidžiame kūrinio įrašą ir repetuojame – jeigu nelimpa, sakome Ričardui [dirigentui Ričardui Šumilai – red. past.] ir deriname iš naujo“, – apie bendrą darbą su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru pasakojo „Amber“ cirko artistas.
Cirko gyvenimas priklausomas nuo sezonų. „Vasaros metu su cirko palapine gastroliuojame po visą Lietuvą, taip pat rengiame pasirodymus Latvijoje ir Estijoje. O žiemą mūsų cirko artistai pagal kontraktą dirba užsienio cirkuose – išvyksta į Čekiją, Austriją, Vokietiją ir kitas šalis. Taip jie gali pasisemti naudingos patirties, parsivežti žinių ir idėjų iš užsienio cirkų“, – pasakojo A.Chazbijavičius.
Paklaustas, kaip greitai artistai parengia naujus triukus, artistas šypteli: „Numerį paruošti užtrunka visą gyvenimą. Iš tiesų pasiruošimo stadija trunka mažiausiai metus ar du, kuomet yra atliekami atskiri triukai, repetuojama. Tačiau net ir paruošus numerį, jis tobulinamas tol, kol artistas jį atlieka scenoje“, – kalbėjo A.Chazbijavičius. Cirko artistų duona išties nelengva – sudėtingiems triukams reikalingos nuolatinės treniruotės.
„Repeticijos, repeticijos ir dar kartą repeticijos – tokia mūsų kasdienybė. Pavyzdžiui, žonglierius, kuriam reikia daugiausiai laiko praktikuotis, kad jo rankos ir pirštai nepamirštų judesių, per dieną treniruojasi po 3-4 valandas. Turi laisvo laiko nuo kitų darbų – ir eina žongliruoti“, – pasakojo „Amber“ cirko artistas.
„Amber“ cirko istorija prasidėjo 1970 m., kai Alytuje buvo suburtas liaudies cirkas, kuris vėliau išaugino net keletą profesionalių cirko artistų. Ilgus metus gastroliavę po visą Europą, jie tapo tikrais savo amato meistrais. Tad nenuostabu, kad 2013 m. cirkas pakvietė juos sugrįžti ir suburti profesionalių cirko artistų kolektyvą, kuriam buvo suteiktas „Amber“ cirko vardas. Alytuje įkurtas „Amber“ cirkas čia turi ne tik profesionalią cirko trupę, bet ir vaikų cirko studiją „Dzūkija“.
Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro ir „Amber“ cirko koncertas „Cirkas atvažiavo!“ įvyks vasario 4 d. 12 val. Vilniaus kongresų rūmuose.