Jei Lietuvos meno istorijoje nebūtų medžio skulptūros, joje trūktų labai svarbios lietuvių tautinės tapatybės išraiškos formų. Medinės skulptūras kūrė mūsų protėviai ir šiandien mes didžiuojamės lietuviškais rūpintojėliais, o kryždirbystė tapo UNESCO žmonijos nematerialaus ir žodinio paveldo dalimi. Nuo amžių Lietuvoje buvo kuriamos medinės skulptūros kaip paminklai mirusiems, kaip dvasinės apsaugos ženklai, garbinant dievus, prašant jų malonių ar už jas dėkojant. Tad lietuviškose medžio skulptūrose persipina architektūros, skulptūros, kartais ir primityviosios tapybos elementai, juose atgyja mistinės būtybės, jomis koduojama tautos atmintis, jose apsigyvena pasakos ir legendos.
Ričardas Vainas – vienas įstabiausiai medį prakalbinančių Lietuvos menininkų, kuriančių savitą medžio skulptūros pasaulį. Jis gimė Panevėžyje, Vilniaus universitete baigė teisės studijas, tapęs lėlininku ir scenografu, dirbo Marijampolės teatre, prisidėdamas prie teatro kūrimo. Baigęs Vilniaus akademiją, dėstė dailę, dizainą, paraleliai – teisę.
Nuo 1980 m. Ričardas Vainas pradėjo rengti parodas. Jo skulptūros eilę kartų buvo eksponuojamos Vokietijos, Suomijos, Ispanijos parodų salėse. Jo parodos dažnos įvairiose Lietuvos galerijose.
Šių metų gegužės mėnesį Ričardo Vaino personalinė paroda buvo eksponuojama Hamburgo galerijoje „Mare Liberum“, o dabar jos laukia Berlyno meno mylėtojai.
Parodos atidaryme dalyvaus menotyrininkė dr. Jurgita Ludavičienė, kuri pristatys menininką.
„Esu įsitikinęs, kad viena iš gyvenimo pažinimo formų – kūrybos procesas. Kiekvienas užbaigtas kūrinys pradeda egzistuoti savarankiškai skleisdamas energetiką ir jau visiškai nebepriklauso nuo autoriaus valios“, – teigė menininkas.
Ričardo Vaino medžio skulptūrų paroda „Prakalbintas medis“ bus eksponuojama rugpjūčio 22 d. – rugsėjo 21 d.,
LR ambasadoje Berlyne, Charitestr. 9, 10117 Berlin.
Parodos atidarymas, dalyvaujant menininkui, rugpjūčio 21 d., 18 – 20 val.