„Šiandien mes esame liudininkai, kad po ilgo laiko yra surengta unikali paroda, kuri, manau, turės didelę edukacinę ir informacinę svarbą mūsų visuomenei“, – atidarydamas parodą sakė Lietuvos dailės muziejaus (LDM) direktorius Romualdas Budrys.
Tuo tarpu A. Brazauskas pasveikino visą medžiotojų bendruomenę su didele švente ir pareiškė, kad ši paroda – viena geriausių Lietuvoje.
„Šios parodos, kuri sugalvota prieš keletą mėnesių, vienas svarbių tikslų – kad mes galėtume papuošti Valdovų rūmų atskiras menes šiais lietuviškais medžioklės trofėjais, – suteikus žodį sakė A. Brazauskas. – Nors Lietuvos didžioji kunigaikštystė kadaise užėmė milijoną kvadratinių kilometrų, nemanau, kad trofėjus vešime iš Ukrainos ar Baltarusijos. Čia yra trofėjai, sumedžioti Lietuvos teritorijoje, matome tą fauną, kuri gyveno ir prieš 300 metų, ir šiandien mūsų miškuose.“
Prezidentas, apėjęs visas sales, sustojo prie savo sumedžiotų trofėjų: briedžio, elnio ragų, meškos iškamšos.
„Aš visus trofėjus, kurie čia kabo, dovanoju Valdovų rūmams. Juk ten kadaise buvo labai daug medžioklės trofėjų. Ir dabar daugelio šalių rūmuose yra daug trofėjų, susijusių su šalies vadovais ir valdovais, – sakė Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos garbės pirmininkas A. Brazauskas, pabrėždamas, jog jokio atlygio už trofėjus nesitiki. – Net minties nėra, kad aš prašyčiau Valdovų rūmų atlyginimo už šiuos trofėjus. Aš esu lietuvis, savo valstybės pilietis – čia mano pareiga.“
LDM direktorius džiaugėsi A. Brazausko iniciatyva: „Labai gerai, kad prezidentas pasiruošęs padovanoti savo trofėjus – dovanas reikia ir priimti ir padėkoti.“
Aiškindamas, kodėl Radvilų rūmuose nuspręsta demonstruoti ne tik meno, bet ir gamtos kūrinius, R. Budrys sakė, kad tokiu būdu muziejus siekia pritraukti plačiąją visuomenę.
„Pas mus rodomos tik dailės parodos ir ateina tik dailės auditorija, o dabar mes padarėme parodą, kad ateitų kita auditorija, kad žmonės būtų arčiau meno. Mums tai svarbu. Kai 10 metų rodai tiktai meną, reikia kažką ir kitą parodyti, – įsitikinęs LDM direktorius, atmesdamas kai kurių menininkų priekaištus, kad Lietuvoje trūksta erdvių demonstruoti meno kūrinius. – Menininkai turi visas galimybes reikštis: yra Šiuolaikinio meno centras, bent Vilniuje yra 12 galerijų – tik rodykit tuos savo kūrinius!“
Paklaustas, ar medžioklės trofėjų parodą galima vadinti muziejaus reklamine akcija, R. Budrys atsakė teigiamai.
„Žinoma! Mums irgi reikia surinkti tam tikras lėšas, kad išleistume leidinius, katalogus, pravestume edukacinius užsiėmimus. Kultūrai skiriamas biudžetas nėra toks didelis, kad mums patiems nereikėtų galvoti apie renginius, kurie pritrauktų lankytojus“, – emocingai tikino LDM direktorius.