Parodoje iš viso pristatoma apie 100 kūrinių ir 70 menininkų. ŠMC, pristatydamas parodą „Lietuvos dailė 2000–2010: dešimt metų“ tęsia tradiciją – prieš dešimtmetį buvo surengta analogiška paroda „Lietuvos dailė 1989–1999: dešimt metų“.
Parodos „Lietuvos dailė 2000–2010: dešimt metų“ konferencija |
Pasak parodos organizatorių, ši paroda – tai pirmoji naujo tūkstantmečio šiuolaikinio meno apžvalga, kurioje pristatomi menininkai ir jų kūriniai atspindi penkias svarbias kūrybos strategijas, kurios keitė Lietuvos dailę. Šios penkios strategijos yra šios: apropriacija, bendradarbiavimas, dokumentalumas, fikcijos, institucinė kritika.
Parodos kuratorių teigimu, kai kurių autorių kūriniai yra patekę į keletą strategijų-skyrių, nes tarp šių simbolinių strategijų griežtų ribų nėra. Organizatoriai šiai parodai stengėsi atrinkti ne pačius garsiausius autorių darbus, bet tokius, kurie ryškiausiai atspindi vieną iš penkių strategijų, yra susiję su kitais grupės darbais.
Kūrinio patekimą į šią parodą taip pat lėmė ir jo svarbumas – tai, kokių kritikų atsiliepimų ir kokio visuomenės atgarsio jis sulaukė, ar kūrinys laikomas reikšmingu, ar prieš tai buvo įtrauktas į kitas parodas.
Keli iš parodos autorių: Jonas Mekas, Andrew Miksys, Robertas Antinis, Konstantinas Bogdanas (jaun.), Ugnius Gelguda, Gintaras Makarevičius, Laura Garbštienė, Šarūnas Nakas, Žilvinas Landzbergas, Deimantas Narkevičius, Mindaugas Navakas, Paulina Eglė Pukytė, Linas Rimša, Nomeda ir Gediminas Urbonai, Artūras Raila, Valdas Ozarinskas, Eglė Rakauskaitė ir kt.
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Paroda „Lietuvos dailė 2000–2010: dešimt metų“ |