Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Dešimtmetį švenčiantis festivalis „MountainRock“ madų nesivaiko, bet žvelgia į ateitį

Jei ko nors nori, tai ir gali. Šia paprasta taisykle vadovaujasi Kauno roko scenos senbuviai „Mountainside“, jau dešimt metų organizuojantys festivalį „MountainRock“. Jie žada, kad lapkričio 9 d., šeštadienį, 20 val. lofte „Gargaras“ vyksiančiame jubiliejiniame renginyje „MountainRock'vol.7/DEŠIMTMETIS“ netrūks nei gerų grupių, nei staigmenų.
„Bix“
„Bix“ / „MountainRock“ nuotr.

Po „MountainRock“ vėliava per dešimt metų surengta 10 renginių. Juose grojo 36 grupės iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Suomijos, Švedijos. Didžiausias dvi dienas trukęs festivalis įvyko 2008 m. Jame pasirodymus surengė tokios pasaulinės sunkiosios muzikos žvaigždės, kaip „Cult Of Luna“, „Mannhai“. Pirmasis „MountainRock“ įvyko 2003 m. balandžio 30 d., jame grojo „Bix“, „Mountainside“, „Sh“ ir K.A.N.G. Nuotraukas iš pirmųjų festivalių rasite čia.

Šio festivalio iniciatoriai broliai Rytis ir Šarūnas Bulotos pasakojo, kaip gimė festivalio idėja, kokios priežastys skatina ir toliau jį rengti, kuo ypatingas bus jubiliejinis renginys, ar yra Lietuvoje roko scena.

– Dešimt metų yra daug ar mažai roko festivaliui?

„MountainRock“ nuotr./„Mountainside“
„MountainRock“ nuotr./Rytis Bulota

– Manome, kad nemažai. Per šį laikotarpį daug festivalių gimė ir mirė, o „MountainRock“ vis dar tęsiasi. Žinoma, nesame ir niekada nesiekėme tapti profesionaliais renginių organizatoriais, todėl ir festivalis rengiamas tada, kai sugalvojame, kad jau laikas jį daryti. Nesame prisirišę prie konkrečios datos. Per dešimt metų buvo ir netrumpų pertraukų, buvo ir itin aktyvių metų, pavyzdžiui, 2008-aisias po „MountainRock“ vėliava buvo surengti net keturi renginiai.

Nesivaikome trumpalaikių muzikinių madų ir stengiamės nepamiršti svarbių kolektyvų – festivalyje grojo tokios svarbios Lietuvos rokui grupės kaip „Bix“ ir „Katedra“ , tačiau neužsidarome naftalininio roko spintoje ir bandome pajusti ilgalaikes muzikines tendencijas, suteikdami sceną jaunoms, neįprastai mąstančioms grupėms. Šis festivalis ne išimtis: girdėsime muziką nuo autentiško pankroko iki šalto postjuodmetalio.

– Kodėl apskritai pradėjote organizuoti renginius?

– Viskas yra tampriai susiję su mūsų grupe. Pirmąjį albumą „Distorted“ pristatėme savo suorganizuotose renginiuose Kaune ir Vilniuje. Supratome, kad surengti padorų koncertą, kuriame malonu ir pačiam groti, nėra koks nors stebuklas. Tuo metu buvo žiaurus bent kiek didesnių roko renginių badas, todėl ir nusprendėme surizikuoti ir suorganizuoti kažką panašaus į festivalį. 

Pirmasis „MountainRock“ įvyko 2003 m. balandžio 30 d. Laisvės alėjoje veikusiame klube „Combo“. Jis viršijo visus mūsų lūkesčius. Susirinko daug žmonių, tvyrojo gera atmosfera. Puikiai headliner'ių vaidmenį atliko tuo metu gerokai savo veiklą pristabdę „Bix'ai“. Galbūt prie jų sugrįžimo į aktyvų muzikinį gyvenimą šiek tiek prisidėjo ir festivalis. 

„MountainRock“ nuotr./„Mountainside“
„MountainRock“ nuotr./Šarūnas Bulota

Vėliau sekė ir geriau, ir blogiau pasisekę kiti festivaliai. Didžiausias, trukęs dvi dienas, įvyko 2008-aisiais. Pagrindinė žvaigždė jame buvo viena žinomiausių postmetalo grupių pasaulyje „Cult Of Luna“, šiemet, beje, išleidusi naują puikų albumą ir EP. 

– Jubiliejinis festivalis vadinasi „MountainRock'vol.7“, tačiau skelbiama, kad tai – devintasis festivalis.

– Iš tiesų, aritmetinės painiavos yra. Dėl įvairių priežasčių kai kada nenorėjome organizuoti didesnių renginių, tačiau, kad nepamirštume kaip tai daroma, surengėme kelis mažesnius, kaip juos vadiname „pusinius“, todėl ir įvyko „MountainRock'vol.4,5“, „MountainRock'vol.5,5“, sujaukę įprastą skaičiavimą. 

Po „MountainRock“ vėliava yra įvykę ir daugiau koncertų: per „Kauno miesto dienas“ („Rocking Kaunas“), pagrindinis Romo Kalantos aukos 40-mečiui skirtas  koncertas („Negęstanti roko šviesa“).

– Roko scena Lietuvoje stipri?

– Tokio vieningo reiškinio Lietuvoje nėra. Buvo, yra ir bus įdomių, gerai grojančių grupių, tačiau to, ką galima būtų pavadinti lietuviška roko scena, nėra. Dėl įvairių priežasčių nesusiformavo roko publika, kuri eitų į roko koncertus. Lietuvoje yra stipri metalo scena, yra, kaip kažkas pašmaikštavo, metalistai su vyžomis – folko scena, yra gero lygio elektronikos scena, tačiau roko scenos nėra.

Blogą įtaką geram roko vardui padarė šou verslo žmonės, kurie supranta, kad rokas yra vienas populiariausių muzikinių stilių pasaulyje, kaip sporte futbolas, todėl ir Lietuvoje jo reikia. Tačiau jų noras yra turėti „tikrą“ roko grupę, kuri tuo pat metu skambėtų kaip visos tos prodiuserių sulipdytos pop grupės. Todėl visi lietuviško komercinio roko, kuris, beje, taip pat gali būti gero lygio ir nerėžti ausies, projektai yra tokie prasti ir nepatinka nei klausytojams, nei, matyt, patiems jo atlikėjams.

– Koks bus dešimtmetį pažymintis „MountainRock“?

– Neblogas (juokiasi, – red. past.). Kaip visada, stengsimės, kad muzikinis turinys ir garso kokybė nenuviltų nei klausytojų, nei pačių muzikantų. 

Galime atskleisti, kad festivalyje vyks bent dviejų naujų albumų pristatymai, o vienu ryškiausių akcentų turėtų tapti tikrai legendinės latvių punk/hardcore komandos „Inokentijs Marpls“ pasirodymas. Ši „chebra“ gyvuoja jau tris dešimtmečius! Jos lyderis Raimonds Lagimovs-Dambis atsiminė, kad Kaune su „Inokentijs Marpls“ yra koncertavęs prieš 25 metus festivalyje „Purvinoji žiema“. Labai nekantru juos pamatyti. 

Zinas „Mūsų ašikgalyje“, 1989 m. sausis
Zinas „Mūsų ašikgalyje“, 1989 m. sausis

Beje, „Mountainside“ bosistas Rytis taip pat grojo tame pačiame festivalyje grupėje „Pionieriaus garbės žodis“ (PGŽ). Jis pasakojo, kad hipiškai atrodantys „Inokentijs Marpls“ tuo metu padarė didžiulį įspūdį, nes grojo labai profesionaliai.

Taip pat į „MountainRock'vol.7“ atvažiuoja viena stipriausių Latvijos postrocko grupių „Das Sonntags Legion“. Joje groja gerai mūsų publikai pažįstamų grupių „Soundarcade“, „Backflow“ ir „Tesa“ nariai. 

Sunkesnę muziką atstovaus lietuviški kolektyvai „Extravaganza“, „Devlsy“ ir „Mountainside“. Šios grupės groja labai skirtingai, tačiau visos nebijo eksperimentuoti. Joms būdingas metalo garsų derinimas su kitais stiliais ir atmosferinis skambesys.

Siekiame, kad festivalis turėtų savo tėkmę ir nebūtų monotoniškas, todėl stengiamės pakviesti įvairios stilistikos grupių. Šiemet klausytojus turėtų pradžiuginti Vilniaus pankroko sunkiasvorių jungtinis kolektyvas „Čiubas su Erkė Maiše“, sudarytas iš „Erkė Maiše“, „Toro Bravo“ ir „Bora“ narių.

Kas: festivalis „MountainRock'vol.7/DEŠIMTMETIS
Data: 2013 m. lapkričio 9 d., šeštadienis, 20 val. (durys atidaromos 19.30 val.)
Vieta: loftas „Gargaras“ (Raudondvario pl. 101, Kaunas)
Dalyviai: INOKENTIJS MARPLS (punk/alternative, Ryga), DAS SONNTAGS LEGION (post rock, Ryga), MOUNTAINSIDE (heavy rock, Kaunas), ČIUBAS su ERKĖ MAIŠE (punk rock, Vilnius), DEVLSY (black metal/shoegaze, Vilnius), EXTRAVAGANZA (post black rock, Kaunas)


Bilietai prekiauja BILIETAI LT

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?