„Dainų šventė – išskirtinis, unikalus reiškinys Lietuvai ir pasauliui, ne veltui lietuvių, latvių ir estų dainų švenčių tradicija prieš dešimtmetį pripažinta UNESCO žmonijos žodinio ir nematerialaus kultūros paveldo šedevru. Tai šventė, kuri pakylėja ir leidžia pajusti tautos dvasią, – teigė kultūros ministras Šarūnas Birutis, žadėdamas pasirūpinti didesniu šio renginio viešinimu. – Tačiau Dainų šventes reikia išnaudoti ne tik kultūriniu, bet ir ekonominiu požiūriu. Tokį rimtą, solidų ir mūsų tautą reprezentuojantį produktą reikia reklamuoti, kaip tai daro Vakarų valstybės. Mes turime garsiai šaukti pasauliui apie šį reiškinį, nes užsieniečiams jis tikrai palieka didelį įspūdį.“
Į jubiliejinę kitų metų Dainų šventę jau užsiregistravo beveik 40 tūkstančių dalyvių tiek iš Lietuvos, tiek iš kitų šalių, kuriose aktyvios lietuvių bendruomenės. Tai, anot Dainų šventės direktoriaus Sauliaus Liausos, yra rekordinis skaičius.
„Kas ketverius metus rengiama Dainų šventė jau tapo mūsų tapatybės simboliu. Kitais metais norime ne tik leisti pasirodyti gražiausiems dalyvių kolektyvams, bet ir sieksime į Dainų šventę įtraukti žiūrovus, kurie ateina pasižiūrėti šio reginio su šeimomis. Svarbu, kad visi – tiek atlikėjai, tiek žiūrovai – pajustų tautos bendrumo jausmą, – idėją aiškino organizatorius. – Ypatingą dėmesį skirsime tautiniam kostiumui, kviesime juo pasipuošti visus žiūrovus, bus pristatyta atkurtų baltų genčių kostiumų kolekcija bei tautinių kostiumų įkvėptų žinomų dizainerių darbai. Dailės akademijos studentai pristatys tautinius suvenyrus, kuriais galės pasipuošti visi norintys.“
Kitų metų birželio 28 d. Kaune įvyks Dainų šventės 90-ies metų jubiliejui skirtas vakaras, o liepos 2-6 dienomis Dainų šventė persikels į sostinę, kur numatyta dvylika tradicinių ir naujų renginių.
„Be jau nelaužoma tradicija tapusių Ansamblių, Šokių, Folkloro vakarų ar Dainų dienos, kitais metais pirmą kartą bus pristatyta Teatro diena. Jos programa bus skirta Kristijonui Donelaičiui – Lietuvos mėgėjų kolektyvai skirtingose scenose vaidins pagal šio rašytojo kūrinį „Metai“, – pasakojo S.Liausa.
„Lietuvoje nuo Nepriklausomybės atkūrimo veikia apie tūkstantis mėgėjų teatrų. Pagaliau išaušo šviesi diena ir mėgėjų teatrui! – džiaugėsi Teatro dienos meno vadovė, Lietuvos mėgėjų teatro sąjungos viceprezidentė doc. Danutė Vaigauskaitė. – Ilgai galvojome, kaip K.Donelaitį į tautą paleisti, bet išdrįsome ir suviliojome dalyvauti apie 80 vaikų ir suaugusiųjų teatrų. Kiekvieno Lietuvos regiono atstovai vaidins vieną iš keturių metų laikų. Po pirmųjų peržiūrų galiu konstatuoti – nacionalinės idėjos ir patriotinio jausmo užkratas išplito, visi dabar skaito Donelaitį!“
Pagrindinio dainų šventės renginio – Dainų dienos, kurioje dalyvauja daugiausia dalyvių ir žiūrovų, kūrybinės grupės vadovas Vytautas Miškinis išdavė, kad kitų metų renginiui ruošiama naujovių.
„Seniau mažai dainuodavome a capella, todėl kitais metais net septyniolika kūrinių dainuosime a capella. Didžiausias Dainų šventės krūvis teks jaunimo chorams, kurie yra stipriausia ir kokybiškiausia Dainų dienos jėga – jiems reikės padėti visiems, todėl iš anksto lenkiu galvas prieš šių chorų vadovus, – jiems teksiantį iššūkį suprato profesorius. – Gerbdami kiekvieno choro indėlį, po Naujųjų metų stengsimės visiems padėti kokybiškai paruošti šventės reperturarą.“
Organizatorių įsitikinimu, 2014-ųjų Lietuvos dainų šventė bus didžiausias metų kultūros įvykis.