Ebru – tai tradicinis Turkijos menas, dar kitaip vadinamas tapyba ant vandens arba marmuravimu. Iš kitų meno sričių ebru išsiskiria tuo, kad pakartoti tą patį piešinį antrą kartą yra neįmanoma, o galutinis rezultatas matomas tik perkėlus jį ant popieriaus. Unikalus yra ir paveikslo kūrimo procesas. Ant jūros dumbliais sutirštinto vandens paviršiaus teptukais paskirstomi dažai, o pagaliukais formuojamas norimas vaizdas. Galiausiai piešinys fiksuojamas, uždedant popieriaus lapą, kuriame ir lieka autoriaus darbas.
Šio meno pradininkė Lietuvoje, socialinio darbo ir pedagogikos magistrė Irma Čekanauskienė, ebru ir dailės terapija domisi nuo 2006 metų. Ebru meno pagrindus ji įvaldė pačios inicijuoto projekto „Negalios įveikimas bei socializacija pasitelkiant ebru“ metu. Menininkė kasmet kelia kvalifikaciją dalyvaudama įvairiuose projektuose ar organizuodama kursus, parodas, renginius. Nuolat veda ebru meno užsiėmimus vaikams, suaugusiems, pedagogams bei socialiniams darbuotojams. Bendradarbiauja su socialinę veiklą vykdančiomis įmonėmis ir užsiima tuo pati – visai neseniai ji įkūrė VšĮ „Ebru meno institutas“.
Ebru techniką pernai atrado ir jos mokinė, Vilniaus dailės akademijos magistrė Viktorija Leontjeva-Jerenkevič. Pasak Viktorijos, ebru yra stebuklinga, sielą raminanti technika: „Šiandien žmogus taip retai džiaugiasi gyvenimu. Nužvelgi minią, o besišypsančių veidų vos vienas kitas... Visiems per maža laiko, visi skuba, vaikosi materialių dalykų ir nesusimąsto, kad gyvenimas eina pro šalį. Būtent ebru man padėjo atrasti savyje daug nepaprastų dalykų: džiaugsmą, šypseną, svajones ir norą kurti...“
Parodos autorės kviečia kartu pasinerti į stebuklingą ebru linijų pasaulį ir skatina pajusti, kokiu stebuklu šiandien gyvena kiekvieno mūsų širdis.
Parodą galima apžiūrėti nemokamai Vilniaus miesto savivaldybėje, 2 aukšto hole, nuo birželio 18 d. iki birželio 30 d. bet kuriuo metu darbo dienomis.