Šiemet festivalio tema pasirinktas dokumentinis komiksas. Prigijęs Lietuvoje, toks komiksas šiuo metu yra bene populiariausias užsienyje, tad festivais siekia padėti Lietuvos menininkams dar tvirčiau eiti koja kojon su šiuolaikinėmis komikso tendencijomis.
Pernai metų renginys įrodė, kad jauni menininkai ypatingai domisi komikso medija, bet jiems vis dar trūksta teorinių dalyko žinių. Balandžio 18-21 d. vakarais Vilniaus dailės akademijoje rengiami pranešimai, kuriuos skaitys Agnė Kelminskienė, TSPMI studentė, apsigynusi darbą karo komikso tema, Ona Kvašytė, Prancūzijoje baigusi komikso magistro studijas, bei rašytoja, Kembridžo universiteto absolventė Unė Kaunaitė.
Festivalis neapsiribos vien teorine dalimi. Popietėmis Vilniaus dailės akademijoje vyks kūrybinės dirbtuvės skirtos menų studentams, kurių metu bus kuriamas dokumentinis komiksas. Šio projekto rezultatą pristatysime balandžio 22 d. vakare, muzikiniame klube „Artistai“, kur festivalį uždarys piešimo koncertas. Kaip ir pernai, jo metu mėgausimės muzikos ir dailės sinteze, kuomet jaunųjų menininkų piešiniai, projektuojami ekrane, gims grojant atlikėjai KOTORI.
KOTORI – Lietuvos alternatyviosios scenos senbūvė. Elektroninis Elenos Neniškytės monoprojektas KOTORI prisistato kaip teiginys, čia ir dabar atsiradęs kūrinys, kaip judesys ir transformacija. Tai nesibaigiantis bosinės gitaros, ritmo mašinos ir vokalo kuriamas procesas, todėl kiekvienas KOTORI pasirodymas yra labai drąsus, gyvas ir nepažabotas nuotykis, kuris kas kartą kitoks. Pirmasis EP „Cage“ (2016), ambicingai kuria savitą stilių, kuris keliais lygmenimis supina švelnų Elenos balsą, elektroniką, techno, lo-fi, soul ir repą.