„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Festivalyje „Naujasis Baltijos šokis“ – NBA lygio choreografai ir Izraelio šokio energijos užtaisas

Gegužės 7-12 dienomis į šiuolaikinį šokį įtrauks tarptautinis festivalis „Naujasis Baltijos šokis“. Finansiškai atsigavęs festivalis šiemet Lietuvos žiūrovams pristatys 24 spektaklius ir 19 šokio trupių iš 12 šalių.
Danijos šokio teatro spektaklis "Meilės dainos"
Danijos šokio teatro spektaklis "Meilės dainos" / Festivalio "Naujasis Baltijos šokis"/Bjarke Ųrsted nuotr.

„Prisimindamas liūdnus įvykius Maskvos Didžiajame teatre, paanalizavau šio teatro repertuarą ir pamačiau, kad į jį įtraukti trys choreografai, kurie prieš daugiau nei dešimt metų lankėsi mūsų festivalyje. Taigi juokais pagalvojau, kad būsimiems svečiams sakysiu, kad „Naujasis Baltijos šokis“ yra tramplinas į Maskvos Didįjį teatrą, – juokėsi festivalio vadovas Audronis Imbrasas, džiaugdamasis, kad šiemet galėjo į Lietuvą pakviesti dideles ir solidžias šokio trupes. – Paskutiniais metais buvau sulaukęs komentarų, kad festivalyje trūksta šokio – šiemet jo tikrai bus daug. Be didelių trupių pasirodymų, žiūrovai pamatys ir konceptualių darbų, lietuvaičių, kuriančių užsienyje, pastatymų.“

Šiemet, anot festivalio direktoriaus, išryškėjo festivalio svečių „geografinė linija“, susijusi su Izraeliu – bus pristatyti choreografų Hofesho Shechterio, Itziko Galili, Shlomio Tuizerio, Edmondo Russo spektakliai.

Festivalio
Festivalio "Naujasis Baltijos šokis" nuotr./Roy'aus Assafo spektaklis "Po šešerių metų"

„Į „Naująjį Baltijos šokį“ atvyksta daug kilusių iš Izraelio ar dirbusių Izraelyje choreografų, kurie dabar šoka įvairiose šalyse ir neša tą jėgos užtaisą. Prieš 20-30 metų Izraelyje labai sparčiai vystėsi šokis ir daug menininkų perėjo įvairias Izraelio šokio trupes, o dabar sėkmingai dalyvauja šokio rinkoje“, – aiškino A.Imbrasas.

Po dešimtmečio pertraukos į festivalį šiemet sugrįžta garsus britų kilmės choreografas Timas Rushtonas, kuris atvyksta kartu su savo vadovaujama Danijos šokio teatro trupe – žiūrovai išvys jų spektaklį „Meilės dainos“.

„Jei lygintume su krepšiniu, tai šis choreografas žaidžia NBA lygoje – jis labai kruopščiai renkasi šokėjus iš viso pasaulio ir jo trupė labai marga. Kai pirmą kartą pamačiau Timą, didžiausią įspūdį paliko tai, kad jo šokis yra kalba, kuri nemeluoja. Jis turi dievo dovaną kalbėti kūnu ir gali pasakyti daugiau nei mes žodžiais“, – būsimą svečią gyrė Danijos kultūros instituto direktorė Audra Sabaliauskienė.

Festivalio "Naujasis Baltijos aokis" nuotr./Trupės zero visbility spektaklis Vėl
Festivalio "Naujasis Baltijos šokis" nuotr./Trupės „zero visbility“ spektaklis „Vėl“

Lietuvos nacionalinio dramos teatro scenoje pasirodys norvegų trupė „zero visbility“, kuri turėjo atvykti pernai, bet paskutiniu metu dėl šokėjos traumos kolektyvą pakeitė kita norvegų trupė. Anot A.Imbraso, iki šiol šokio pasaulyje šis staigus šokio trupių pasikeitimas yra minimas kaip teigiamas ir sektinas pavyzdys.

Be garsių užsienio vardų, festivalyje „Naujasis Baltijos šokis“ šiemet dalyvaus Kauno šokio teatras „Aura“, Martynas Rimeikis, „Žuvies akis“, choreografės Rūta Butkus ir Lora Juodkaitė, M.K.Čiurlionio menų mokyklos mokiniai pristatys „Vieno kąsnio improvizacijas“. Paskutiniu metu į festivalio programą įtrauktas ir Rusų dramos teatro bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentų premjera – vengrų choreografo Peterio Uray spektaklis „Romeo ir Džiuljeta“.

„Taip pat mėginame stebėti užsienio lietuvių darbus, taip šią žiemą užmezgėme kontaktus su Londone gyvenančia choreografe ir šokėja Ieva Kuniskis bei Madride dirbančia Ugne Dievaityte“, – pasakojo A.Imbrasas.

Festivalio "Naujasis Baltijos aokis"/Svetlana Batura nuotr./Loros Juodkaitės spektaklis "Nužudyti Viktorą"
Festivalio "Naujasis Baltijos šokis"/Svetlana Batura nuotr./Loros Juodkaitės spektaklis "Nužudyti Viktorą"

I.Kuniskis pasakojo Lietuvoje nešokusi – šokį mergina atrado tik Jungtinėje Karalystėje.

„Choreografe dirbu jau porą metų, bet spektaklis „Išėjau pieno“ yra pirmasis tokio masto, – pasakojo jaunoji menininkė. – Londone nesijaučiu ištraukta iš savo šaknų, šokis visur yra šokis, bet man labai malonu užmegzti ir palaikyti santykius bei ryšius su Lietuva. Tikiuosi, kad tai yra tik pradžia tolimesniems projektams.“

Jai pritarė ir Madride pusantrų metų gyvenanti U.Dievaitytė, pabrėžusi, kad pasirodyti Lietuvoje jai yra didelė garbė ir džiaugsmas.

„Lietuvoje šokau „Auroje“, bet neradau man reikalingos nišos, o čia atsivėrė daugiau galimybių. Man įdomu tyrinėti judesį, kaip idėjos ir mintys gali atsispindėti kūno kalboje – esu į tai giliai įkritusi, – pripažino šokėja ir choreografė. – Į Lietuvą atvešiu du projektus. Vienas jų – duetas su brazile choreografe, kurio idėja – dirbti su galva. Ieškojome judesių ir išraiškos, kuri yra susijusi su galva.“

Daugiau informacijos apie festivalį „Naujasis Baltijos šokis“ rasite dance.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“