Geriausias metų pasiūlymas! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
Išbandyti

Filharmonija skelbia 28-ojo Vilniaus festivalio programą ir kviečia į diskusiją „Skaitmeninė filharmonija“

Lietuvos nacionalinė filharmonija (LNF) vasario 22–25 dienomis dalyvaus Vilniaus knygų mugėje. Didžiausia Lietuvos koncertinė įstaiga čia pristatys įvairius muzikinius leidinius, 83-iojo sezono koncertus, įtrauks į diskusiją „Skaitmeninė filharmonija“, o svarbiausia – knygų mugės lankytojus supažindins su 28-ojo Vilniaus festivalio programa, rašoma pranešime spaudai.
Filharmonija knygų mugėje
Filharmonija knygų mugėje / Dmitrijaus Matvejevo nuotr.

Į Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ trečioje salėje įsikūrusį Filharmonijos stendą (3.05) užsukusių muzikos gerbėjų lauks ne tik platus koncertų pasirinkimas, Filharmonijos pristatomos naujienos, bet ir muzikinės staigmenos. O štai mėgstančius interaktyvius edukacinius renginius Filharmonija vasario 25 d. 12 val. kviečia į Muzikos salės amfiteatre (1.1) vyksiančią diskusiją „Skaitmeninė filharmonija“. Čia bus kalbamasi apie pirmąją Baltijos šalyse Skaitmeninę filharmoniją: kaip sutalpinti visą orkestrą kompiuterio ekrane, kaip dera technologijos ir klasikinė muzika (lūkesčiai, tikslai, aktualumas šiandien), kaip sukuriama aukščiausia garso ir vaizdo kokybė namuose ar bet kur pasaulyje. Diskusijoje ketina dalyvauti LNF generalinė direktorė Rūta Prusevičienė, Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro (LNSO) meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Modestas Pitrėnas, LNSO koncertmeisterė Rasa Vosyliūtė, Skaitmeninės filharmonijos kūrėja, garso režisierė Aleksandra Kerienė, renginį moderuos Julijus Grickevičius.

„Skaitmeninė filharmonija“
„Skaitmeninė filharmonija“

Vienas laukiamiausių ir paklausiausių tiek virtualiai, tiek gyvai veikiančios Filharmonijos renginių – kaip ir Vilniaus knygų mugė nuolat pasaulyje sostinės vardą garsinantis Vilniaus festivalis. Šiemet jau 28-tą kartą rengiamas, šis vienas svarbiausių Lietuvos klasikinės muzikos festivalių vyks birželio 2–21 dienomis. Devyni jo koncertai rengiami Nacionalinės filharmonijos Didžiojoje salėje. Visi festivalio koncertai nuo vasario 22 d. skelbiami interneto svetainėje.

Jau festivalio pradžios koncerte suskambės šiuo metu kone aktualiausia – vilties gaida.

Jau festivalio pradžios koncerte suskambės šiuo metu kone aktualiausia – vilties gaida.

Visus birželio 2 d. skambėsiančius kūrinius susies tikėjimo ir taikos leitmotyvas, simboliškai įprasmintas ne tik koncerto programoje (K.Pendereckis, M.Weinbergas, L.van Beethovenas, A.Pärtas), bet ir koncerto pavadinime „Credo in pace“ – tikiu taika. Festivalį su jo ištikimu flagmanu LNSO pradės Kauno valstybinis choras, violončelininkas Sheku Kanneh-Masonas, pianistas Dmitri'us Levkovichius ir dirigentas Robertas Šervenikas.

Birželio 5 d. koncerte „Misija įmanoma“ publikos lauks susitikimas su scenos įžymybe Marcu-André Hamelinu, kurį „The New York Times“ pavadino „beveik antžmogiško techninio meistriškumo atlikėju“. Pianistas atliks L.van Beethoveno, R.Schumanno ir M.Ravelio kūrinių programą. Dar viena fortepijono žvaigždė sužibės birželio 7 d. koncerte – programą „Trys herojai: Wagneris, Lisztas, Straussas“ su Lietuvos kameriniu orkestru atliks Izraelio pianistas Yoavas Levanonas ir žavusis prancūzų dirigentas Victorienas Vanoostenas.

Dmitrijaus Matvejevo nuotr./Victorienas Vanoostenas
Dmitrijaus Matvejevo nuotr./Victorienas Vanoostenas

Nepaliaujamai puoselėjant gražius Lietuvos ir Ukrainos ryšius birželio 9 d. koncerte „Lietuva sutinka Ukrainą“ išgirsime Valstybinį Vilniaus kvartetą ir Ukrainos solistų kvartetą. Karališko orumo festivalyje pažers birželio 11 d. į sceną žengsiantis vokalinis sekstetas „The King’s Singers“. Ansamblis, jau daugiau nei penkis dešimtmečius pripažįstamas a cappella dainavimo lyderiu, atliks naujausią savo programą „Tegyvuoja karalius!“

Išlaikant festivalio tradiciją minėti birželio 14-ąją, Gedulo ir vilties dienos išvakarėse simboliškai skambės gausaus lietuvių atlikėjų būrio rengiamas Osvaldo Balakausko „Requiem in memoriam Stasys Lozoraitis“. Dar vieną festivalio tradicijų – pristatyti senosios muzikos programą – šiemet birželio 16 d. pratęs ansamblis iš Italijos „Il Giardino Armonico“ su solistais Giovanniu Antoniniu ir Giovanniu Sollima.

Lukaszo Rajcherto nuotr./„Il Giardino Armonico“
Lukaszo Rajcherto nuotr./„Il Giardino Armonico“

Smuiko virtuozo Sergejaus Krylovo vadovaujamas Lietuvos kamerinis orkestras su pianiste Anna Geniušiene birželio 19 d. pateiks specialiai festivaliui rengiamą lietuvių ir austrų kompozitorių muzikos programą „Naujas šedevrų skambesys“. O festivalį su Modesto Pitrėno diriguojamu LNSO birželio 21 d. vainikuos į Filharmonijos sceną sugrįžtantis Thomas Hampsonas. Mūsų šalies publiką pakerėjęs 2022-ųjų festivalyje, kai su LNSO atliko Gustavo Mahlerio muziką, šįkart baritonas rengia įspūdingą muzikos fiestą, ką liudija ir nepaprastai spalvinga koncerto programa – nuo W.A.Mozarto iki C.Porterio.

LNF inf.

„Vilniaus festivalis 2024“ programa (2024 m. birželio 2–21 d.):

Birželio 2 d., sekmadienį, 19 val. Filharmonijos Didžiojoje salėje:

„Credo in pace. LNSO, Robertas Šervenikas, Kauno valstybinis choras, solistai“

Lietuvos nacionalinis orkestras (meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Pitrėnas)

Kauno valstybinis choras (meno vadovas ir vyr. dirigentas Robertas Šervenikas

Solistai: Sheku Kanneh-Masonas (violončelė, Jungtinė Karalystė)

Dmitri'us Levkovichius (fortepijonas; Ukraina, Kanada)

Dirigentas Robertas Šervenikas

Programa: Krzysztofas Pendereckis – Čakona iš „Lenkiškojo Requiem“ solistams, mišriam chorui ir orkestrui; Mieczyslawas Weinbergas – Koncertas violončelei ir orkestrui c-moll, op. 43; Liudwigas Van Beethovenas – „Chorinė fantazija“ fortepijonui, chorui ir orkestrui, op. 80; Arvas Pärtas – „Credo“ fortepijonui, mišriam chorui ir orkestrui.

Birželio 5 d., trečiadienį, 19 val. Filharmonijos Didžiojoje salėje:

„Misija įmanoma. Marc-André Hamelinas interpretuoja Beethoveną, Schumanną ir Ravelį“

Marc-André Hamelinas (fortepijonas, Kanada)

Programa: Liudwigas Van Beethovenas – Sonata fortepijonui, op. 106, B-dur (Große Sonate für das Hammerklavier); Robertas Schumannas – „Miško scenos“, op. 82 („Waldszenen“); Maurice'as Ravelis – „Nakties Gasparas“, M. 55 („Gaspard de la nuit“)

Birželio 7 d., penktadienį, 19 val. Filharmonijos Didžiojoje salėje:

„Trys herojai: Wagneris, Lisztas, Straussas. LNSO, Victorienas Vanoostenas, Yoavas Levanonas“

Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras

Solistas Yoavas Levanonas (fortepijonas, Izraelis).

Dirigentas Victorienas Vanoostenas (Prancūzija).

Programa: Richardas Wagneris – Operos „Parsifalis“ uvertiūra; Ferencas Lisztas – Koncertas fortepijonui ir orkestrui Nr. 1 Es-dur, S. 124; Richardas Straussas – Simfoninė poema „Didvyrio gyvenimas“, op. 40 („Ein Heldenleben“).

Birželio 9 d., sekmadienį, 19 val. Filharmonijos Didžiojoje salėje:

Lietuva sutinka Ukrainą. Vilniaus kvartetas, Ukrainos solistų kvartetas

Valstybinis Vilniaus kvartetas:

Dalia Kuznecovaitė (smuikas), Algirdas Šochas (smuikas), Kristina Anusevičiūtė (altas), Viktoras Rekalo (violončelė).

Ukrainos solistų kvartetas:

Dmytro'as Udovychenko'as (smuikas), Valeryi'us Sokolovas (smuikas), Nataliia Kuleba (altas), Oleksyi'us Shardinas (violončelė).

Programa: Borisas Lyatoshinsky'is – Styginių kvartetas Nr. 2, op. 4, A-dur; Osvaldas Balakauskas – Styginių kvartetas Nr. 3; Felixas Mendelssohnas – Styginių oktetas, op. 20, Es-dur

Birželio 11 d., antradienį, 19 val. Filharmonijos Didžiojoje salėje:

„Tegyvuoja karalius! „King’s Singers“ Vilniuje“

Vokalinis sekstetas „The king's singers“ (Jungtinė Karalystė):

Patrickas Dunachie'us (pirmasis kontratenoras), Edwardas Buttonas (antrasis kontratenoras), Julianas Gregory'us (tenoras), Chistopheris Bruertonas (pirmasis baritonas), Nickas Ashby'us (antrasis baritonas), Jonathanas Howardas (bosas).

Programoje – įvairių laikotarpių anglų kompozitorių kūriniai chorui, skirti įvairioms Didžiosios Britanijos monarchijos iškilmėms ir ceremonijoms

Birželio 13 d., ketvirtadienį, 19 val. Filharmonijos Didžiojoje salėje

Requiem Stasio Lozoraičio atminimui. Šv. Kristoforo orkestras, „Jauna muzika“, Modestas Barkauskas, Gabrielė Kupšytė“

Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo Kamerinis Orkestras (meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Barkauskas)

Vilniaus miesto savivaldybės choras „Jauna muzika“ (meno vadovas ir dirigentas Vaclovas Augustinas)

Solistė Gabrielė Kupšytė (mecosopranas)

Dirigentas Modestas Barkauskas

Programa: Osvaldas Balakauskas – „Requiem in memoriam Stasys Lozoraitis“ (liturginis tekstas)

Birželio 16 d., sekmadienį, 19 val. Filharmonijos Didžiojoje salėje:

„Harmonijos sodas. „Il Giardino Armonico“, Giovanni Antonini, Giovanni Sollima“

Ansamblis „Il Giardino Armonico“ (Italija)

Meno vadovas, solistas ir dirigentas Giovannis Antoninis (šalamaja, Italija)

Solistas Giovannis Sollima (violončelė, Italija)

Programa: Domenico'as Sarro – Koncertas a-moll išilginei fleitai, styginiams ir basso continuo; Leonardo'as Leo – Koncertas d-moll violončelei, styginiams ir basso continuo, L. 60; Luigi Boccherini – „Nakties muzika Madride“ („La musica notturna delle strade di Madrid“) styginiams, G. 324; Georgas Philippas Telemannas – Koncertas d-moll dviem šalamajoms, styginiams ir basso continuo, TWV 52:d1; Antonio'us Vivaldis – Koncertas a-moll violončelei, styginiams ir basso continuo, RV 420; Giovannis Sollima – „Passa Calle XXI“ dviem šalamajoms, violončelei, styginiams ir basso continuo (2021 m. versija)

Birželio 19 d., trečiadienį, 19 val. Lietuvos nacionalinės filharmonijos Didžiojoje salėje

„Naujas šedevrų skambesys. LKO, Sergej Krylov, Anna Geniušienė“

Lietuvos kamerinis orkestras

Meno vadovas, solistas ir dirigentas Sergejus Krylovas (smuikas)

Solistė Anna Geniušienė (fortepijonas)

Programa: Antanas Rekašius – „Muzika styginiams“; Josephas Haydnas – Simfonija Nr. 43 Es-dur, Hob. I:43; Johannas Nepomukas Hummelis – Koncertas smuikui, fortepijonui ir orkestrui, op. 17

Birželio 21 d., penktadienį, 19 val. Filharmonijos Didžiojoje salėje:

„Thomas Hampson gala. LNSO, Modestas Pitrėnas“

Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras

Solistas Thomas Hampsonas (baritonas, JAV)

Dirigentas Modestas Pitrėnas

Programa:

Wolfgangas Amadeus Mozartas – Uvertiūra ir Giuljemo arija „Rivolgete a lui lo sguardo“ iš operos „Visos jos tokios“ („Così fan tutte“), K. 588; Fandango scena ir Grafo arija „Hai già vinta la causa!“ iš operos „Figaro vedybos“ („Le nozze di Figaro“), K. 492; Charles'as Gounodas – Baleto muzika „Les Troyens“ ir „Danse de Phryné“ iš operos „Faustas“ („Faust“); Jules Massenetas – Erodo arija „Ce breuvage pourrait... Vision fugitive“ iš operos „Erodiada“ („Hérodiade“); Giuseppe Verdi – 1 ir 3 v. baleto muzika iš operos „Makbetas“ („Macbeth“); Rodrigo mirties scena iš operos „Don Karlas“ („Don Carlos“); Franzas Leháras – Koncertinis valsas „Gold und Silber“, op. 79; Danilo arija „O Vaterland du machst bei Tag“ iš operetės „Linksmoji našlė“ („Die lustige Witwe“); Leonardas Bersteinas – Pjesė orkestrui „Times Square“ ir Gabėjaus daina „Lonely Town“ iš miuziklo „Apie miestą“ („On the Town“); Cole'as Porteris – Petručijo daina „Where is the Life that Late I Led“ iš miuziklo „Pabučiuok mane, Keit“ („Kiss Me Kate“); dainos „In the Still of the Night“ ir „Begin the Beguine“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Trijų s galia – ne tik naujam „aš“, bet ir sveikoms akims!
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas