Filharmonijoje koncertuos charizmatiškasis altininkas Rysanovas

Šeštadienį, balandžio 18 d., 19 val. orkestro muzikos koncerte Filharmonijos Didžiojoje salėje skambės Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro ir jaunojo maestro Modesto Pitrėno parengta simfoninės muzikos programa (J. Gaidelis, C. Debussy, P. Dukas) su intriguojančiu orkestro bei alto dialogu. Piotro Čaikovskio „Variacijų rokoko tema“ violončelei ir orkestrui solo grieš altui kūrinį aranžavęs Maksimas Rysanovas, pasaulio muzikos arenoje šiuo metu pristatomas kaip vienas charizmatiškiausių altininkų.
Muzikantas Maksimas Rysanovas
Muzikantas Maksimas Rysanovas / LNF nuotr.
Temos: 1 Filharmonija

Londone gyvenantį Maksimą Rysanovą „Daily Telegraph“ neseniai išrinko į pasaulio novatorių dešimtuką, o žurnalas „Gramophone“ jį paskelbė geriausiu jaunu 2008 m. muzikantu. „The Guardian“ komentatorė Germaine Greer apie jo koncertą rašė: „Rysanovo rankose 1780-ųjų Guadagnini altas, kurį jam nuomoja Elise Mathilde fondas, sužėri plačiausiu ekspresijos spektru nuo sodraus baritono iki skaidriausių viršūnių, nuo griausmo iki šnabždesio.“

Ukrainoje gimęs M. Rysanovas mokėsi Maskvos centrinėje muzikos mokykloje, dabar studijuoja Guildhallo muzikos ir dramos mokykloje Londone. Yra pelnęs tarptautinių Lionelio Tertiso ir Ženevos konkursų prizus. Po sėkmingo pasirodymo Guildhallo mokyklos ir Bornmuto simfoninio orkestro jaunųjų dirigentų varžybose M. Rysanovui atsivėrė puikios prespektyvos siekti ir dirigento karjeros. Kaip solistas ir kamerinių ansamblių dalyvis jis nuolat kviečiamas koncertuoti Didžiojoje Britanijoje ir kitose šalyse, dalyvauja prestižiniuose festivaliuose. Altininkas bendradarbiauja su žymiausiais nūdienos atlikėjais A. Dumay, M. Frostu, M.-A. Hamelinu, J. Jansen, G. Kremeriu, M. Maiskiu, L. Markizu, V. Mullova, J. Rachlinu, M. Vengerovu ir kt., koncertuoja su orkestrais visame pasaulyje.

Neoklasicistinio stiliaus čaikovskiškas alto ir orkestro muzikinis dialogas koncerte įkomponuotas į įvairių stilių muzikos derinį. Koncertą Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras pradės vieno iškiliausių lietuvių išeivijos kompozitorių, lietuvių ekspresionizmo muzikoje atstovo Juliaus Gaidelio (1909–1983) kūriniu „Dramatinė uvertiūra“ (1966 m.), interpretaciją skirdamas šiemet minimam kompozitoriaus gimimo šimtmečiui.

Antroje koncerto dalyje M. Pitrėno diriguojamas orkestras atliks C. Debussy „Iberiją“ – vieną iš impresionistinės C. Debussy siuitos „Vaizdai“, perteikiančios Anglijos, Ispanijos ir Prancūzijos muzikinius vaizdus, dalių (ji skirta Ispanijai ir, pasak žymaus ispanų kompozitoriaus M. de Fallos visa savo esme yra tikrai ispaniška) bei prancūzų simfoninės muzikos perliuką – P. Dukas simfoninį skerco „Burtininko mokinys“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai