Jau netrukus, lapkričio 4-5 d., neįtikėtinomis savo įžvalgomis Gray Scott as dalinsis Vilniuje vyksiančioje kūrybingumo ir ateities tendencijų konferencijoje „What's Next?“. Jai ruošiantis, G.Scottas sutiko atsakyti į kelis mūsų klausimus, apie tai, kas laukia žmonijos jau visai netrukus.
– Beje, Gray Scott priklauso Pasaulio ateities draugijai...
– Jūs teigiate, kad ateities robotai atrodys visai taip pat, kaip žmonės. Kodėl manote, kad galiausiai robotai susitapatins su žmonėmis?
– Technologijos bus nauja dominuojanti mūsų planetos karta.
– Mūsų kūnų ir minčių bio-skaitmenizavimas leis mums tiesiogiai susijungti su šiomis naujomis technologinėmis būtybėmis. „Transžmonių“ era jau prasidėjo – į žmogaus kūną implantuojamos technologijos jau nieko nebestebina. Technologijų gerbėjai savo kūnus vis dažniau patobulina įvairiais magnetais, mikročipais ir kitais sensoriniais priedais.
Tikiu, kad ateityje su robotais galėsime susijungti ir mintimis. Elonas Muskas yra numatęs, jog norint konkuruoti su dirbtiniu intelektu mums reikės „Neural Lace“. Ši technologija padės mums bendrauti su humanoidais. Amžiaus sustabdymas ar net laiko atsukimas atgal ir žmogaus ilgaamžiškumas mūsų laukia jau labai netolimoje ateityje.
Bio-skaitmenizuoti žmonės šias naujoves priims labai natūraliai, todėl ateityje su sąmoningais robotais bendraus kaip lygūs su lygiais. Ateityje skaitmenizuotų žmonių sąmonė plėsis, augs ir nuolat keisis. Tai bus virtualių minčių pasaulis. Persiųsti savo mintis kitiems kada nors bus labai įprasta praktika.
– Argi tai nebaisu?
– Ar ugnies atradimas buvo baisus? Ar ratų, garų mašinos išradimai arba pirmasis žmogaus žingsnis Mėnulyje buvo baisus? Vienintelė galimybė žmonijai sulaukti ateities yra atvirai matyti pasaulį toks, koks jis yra. Tai didis nuotykis.
– Kada visai tai galėtų nutikti?
– Mes gerokai arčiau bio-skaitmenizuoto pasaulio nei mano daugelis žmonių. Jei dalykai vystysis taip sparčiai ir toliau, žmonių ir dirbtinio intelekto sąjungą galime pamatyti jau 2040 ar 2050 metais.
– Viename interviu esate sakęs, kad per artimiausią dešimtmetį galima bus įrašyti sapnus. Kaip tai gali pakeisti mūsų gyvenimus?
Jei dalykai vystysis taip sparčiai ir toliau, žmonių ir dirbtinio intelekto sąjungą galime pamatyti jau 2040 ar 2050 metais.
– Ateityje galbūt galėsime įrašyti savo smegenų veiklą ir perkėlus tuos duomenis į skaitmeninę erdvę juos atsukti atgal bei peržiūrėti it kokį filmą.
Pamatai šiai galimybei jau yra pastatyti. Įsivaizduokite, kiek daug informacijos ir įžvalgų mes galėtų gauti „peržiūrinėdami“ savo sapnus. Dirbtinis intelektas ir sparčiai besivystančios technologijos ateityje mums padės geriau pažinti pačius save. Sąmoningi robotai yra puiku, bet, jei norime taikios planetos, dar svarbiau yra sąmoningi žmonės.
– Sąmoningi robotai, įrašomi sapnai... Kas toliau?
– Simuliacija. Jau dabar žengiame į naują drąsią – simuliacijų erą. Realybės suvokimas taps abstraktus. Mechanizacijos, automatizacijos ir skaitmenizacijos amžius jau prasidėjo ir jis mūsų planetą pakeis iš esmės. Įsivaizduokite, tokias realias simuliacijas, jog mūsų smegenys nebeatskiria jų nuo tikrovės. Dalis žmonių gali pasirinkti tą kitą, skaitmenizuotą, realybę. Šiuolaikiniai vaikai užaugs jau suvokdami simuliacijų natūralumą kasdieniniame gyvenime. Galiausiai mes patys tapsime simuliacijos ir ateities simuliatoriais.
Dar daugiau kvapą gniaužiančių pranešėjų įžvalgų bus galima išsgirsti jau lapkričio 4-5 d. vyksiančioje konferencijoje „What's Next?“. Konferencija šiemet vyks menų fabrike „Loftas“ ir greta esančiose naujose erdvėse. Daugiau informacijos – ČIA.