Lapkričio 27 d., visus, besidominčius tvaraus gyvenimo principais, kviečiame į atvirą profesoriaus paskaitą, kurios metu lektorius pristatys įdomiausius Vakarų Vašingtono universiteto produkto dizaino studentų darbus: avalynę, baldus, perdirbtus produktus bei gamtos įkvėptus architektūros projektus. Be to, Arūnas Ošlapas papasakos apie savo metalinių krepšių verslą ir savanorišką darbą su menininkais Meksikoje.
Anot prof. Arūno Ošlapo, jei mes norime, kad mūsų žemė būtų visiškai tvari sistema, turime išmokti gyventi be atliekų ir grąžinti žemei tiek, kiek suvartojame. Tobulame gamtos modelyje nėra atliekų.
„Visi „produktai“, gaminami natūraliose sistemose, yra maistas ar žaliavos kitam to ciklo lygiui. Gamtos ciklinių savybių supratimas gali mums padėti žmogaus sukurtame pasaulyje, nes mes imituojame gamtą ir modeliuojame savo sistemas“, - įsitikinęs Arūnas Ošlapas.
Profesorius iš Vakarų Vašingtono universiteto į Vilniaus dailės akademiją atvyko pagal „Fulbright“ programą. Jo paskaitose ir kūrybinėse dirbtuvėse, kurias jis veda kartu su lektore Barbora Adamonyte-Keidūne, bus diskutuojama apie žiedinę ekonomiką ir darnaus projektavimo strategijų taikymą produkto dizaine.
„Džiaugiamės, kad mūsų studentai turi galimybę pasisemti patirties iš tvaraus dizaino profesionalo. Bendradarbiaujant su Arūnu Ošlapu, kūrybinių dirbtuvių metu „gimsta“ daug unikalių produktų, kurie vėliau puikiai prigyja buityje“, - teigia VDA Dizaino katedros vedėjas Juozas Brundza.
Kūrybinių dirbtuvių „ReMatters“ dalyviai sukurs ir pagamins gaminius iš 100% perdirbtų ar regeneruotų medžiagų, o vėliau juos bus galima įsigyti gruodžio 13 d. atsidarysiančioje mugėje-parodoje.
Kiekvienas studentas pagamins po 20 perdirbto dizaino produktų. Parodoje bus galima pamatyti šokolado formos prakurų, pagamintų iš riešutų lukštų ir senų žvakių vaško, pintinių bei padėklų, sukurtų iš pakartotinai panaudotų keraminių plytelių, dubenų iš išlydytų maisto indų ir net makaronų formos kempinių, pagamintų iš baldų kamšalų.
Arūnas Ošlapas atvyksta dėstyti į VDA jau antrą kartą. Pirmą kartą atvykęs 2009 m. VDA Dizaino inovacijų centro kvietimu, kartu su dizaino katedros studentais ir dėstytojais, jis „Daiktų viešbutyje“ surengė dizaino parodą „Ri:saikl“. Ši paroda ir mugė susilaukė didelio visuomenės susidomėjimo.
„Aš pastebiu, kas VDA studentai yra labai sumanūs ir novatoriški dizaineriai. Kai viešėjau čia prieš dešimt metų, studentai, gamindami savo produktus, turėjo daug mažiau technologijų ir išteklių, bet vis tiek sugebėjo sukurti įspūdingų darbų. Šiandien jaunieji dizaineriai gali naudotis modernia įranga (pavyzdžiui, pjaustymo lazeriais ir CNC staklėmis), kuri labai palengvina nedidelio masto gamybą. Gruodį visus kviečiu apsilankyti mūsų parodoje ir galėsite patys įsitikinti, kokie jie kūrybingi“, - teigia A.Ošlapas.
Paskaita vyks anglų kalba
Lapkričio 27 d. (trečiadienį) 13:00 - 14:00 val., „Titanikas“ 112 aud. (Maironio g. 3, Vilnius)
Daugiau apie paskaitą čia.
Profesorius Arūnas Ošlapas Vakarų Vašingtono universitete dėsto industrinį dizainą nuo 1991 m. ir kartu su savo studentais sprendžia pasaulio problemas. Jis pritaiko industrinio dizaino principus baldų pramonėje, architektūroje, parodų dizaine, o kai nemoko, vysto metalo meno verslą.
Siekdamas išlaikyti savo „akademinį mąstymą“, jis praleidžia savo vasaras pindamas metalinius krepšius. Kai Ramiojo vandenyno šiaurės vakaruose pasidaro per šalta ir lietinga, jis vyksta į pietus - į Meksiką ir dirba su vietiniais amatininkais.
Savo vizito metu A.Ošlapas lanko įžymias Lietuvos vietas ir domisi savo močiutės Elenos Plechavičiūtės ir jos brolio Generolo Povilo Plechavičiaus istorija.