Šiuometiniu festivaliu baigiasi trejus metus trukęs partnerystės su Lietuva etapas ir prasideda naujasis trimetis bendradarbiavimas.
Lietuvos ir Hadersfildo šiuolaikinės muzikos festivalio partnerystei skirtame priėmime D. Urbanavičienė pažymėjo, kad Lietuvos kompozitoriai ir muzikantai šiame festivalyje debiutavo dar 1990 m. – tais pačiais metais, kai mūsų šalis buvo ką tik atkūrusi nepriklausomybę. Tai rodo, kad festivalis visada buvo ne tik meno raidos, bet ir politinės paramos demokratiniams pokyčiams priešakyje, kai šios tarptautinės paramos Lietuvai labiausiai reikėjo.
„Džiaugiamės pastaraisiais metais suintensyvėjusiu bendradarbiavimu su festivaliu, nuolatiniu šios partnerystės puoselėjimu. Visa tai – intensyvaus kūrybinio dialogo tarp festivalio organizatorių ir mūsų šiuolaikinės muzikos atstovų, kūrybinių sesijų tarp Vilniaus ir Hadersfildo rezultatas. Už „Lithuanian Focus“ programą noriu nuoširdžiai padėkoti festivalio organizatoriams ir dalyviams. Tikimės šiuos abipusius ryšius su festivaliu gilinti ateinančius trejus metus iki 2028-ųjų ir manome, kad tie šešeri metai bus puikus laikas visai Lietuvos muzikos ekosistemai“, – kalbėjo kultūros viceministrė.
Ji palinkėjo mėgautis lietuviška festivalio programa ir sakė tikinti, kad tiek klausytojams, tiek festivalio dalyviams, kompozitoriams ir atlikėjams tai bus įdomi ir vertinga patirtis, galimybė užmegzti naujus ryšius, dalytis idėjomis, kurti naujus projektus, išlikti atviriems Hadersfildo garsams ir blyksniams, kurių aidai pasiekia ir Lietuvos naujosios muzikos sceną.
Nuo 1978 metų organizuojamas Hadersfildo festivalis, sutrumpintai vadinamas „hcmf//“, skirtas šiuolaikinei ir eksperimentinei muzikai. Per šiuos metus jame lankėsi kompozitoriai Karlheinz Stockhausen, Louis Andriessen, Terry Riley, Brian Eno, John Cage, Steve Reich ir daugybė kitų.
Kasmet kartu su Hadersfildo universitetu organizuojamas renginys trunka 10 dienų ir greta aukščiausio lygio koncertų dalyviams siūlo mokymosi platformą, tinklaveikos galimybes, filmus, parodas ir pokalbius.
Lietuvos ir festivalio partnerystę įgyvendina Lietuvos kultūros institutas, kultūros atašė Jungtinėje Karalystėje Ūla Tornau bei Lietuvos muzikos informacijos centras. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros institutas, Kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos ambasada Jungtinėje Karalystėje.