Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Į Lietuvą atvyksta viena ryškiausių Norvegijos muzikos žvaigždžių tituluojamas trimitininkas

Pasiekęs daugelį savo instrumento repertuaro ribų, žinomas norvegų muzikas, trimitininkas Ole Edvard Antonsen ėmė veržtis dar daugiau iššūkių keliantiems meniniams sumanymams. Šiandien muziko žinomumas plečiasi jau ir už klasikinės muzikos ribų, – menininkas  atlieka ne tik klasikinę, bet ir džiazo, populiariąją muziką, improvizuoja tiek akustiškai, tiek pasitelkdamas elektroninei muzikai būdingas technikas, rašo savo paties kompozicijas. Sausio 22-ąją jis gros Vilniuje, 23-iąją – Klaipėdoje.
Ole Edvard Antonsen – vienas garsiausių Norvegijos muzikantų, trinančių trimito galimybių ribas.
Ole Edvard Antonsen – vienas garsiausių Norvegijos muzikantų, trinančių trimito galimybių ribas. / Koncertų salės nuotr.

Ole Edvard Antonsen yra išleidęs daugiau nei 60 kompaktinių plokštelių, grojęs solo svarbiausiose koncertų salėse bei bendradarbiavęs su tokiais žymiais dirigentais, kaip Mariss Jansons ar Kent Nagano.

Turbūt natūralu, kad į O. E. Antonsen akiratį papuolė ir lietuvių kompozitorius G. Gelgotas bei jo vadovaujamas NIKO ansamblis. Jų kūrybinė draugystė prasidėjo 2016 metais, kai ansamblis buvo pirmą kartą pakviestas koncertuoti trimitininko vadovaujamame festivalyje „Festspillene i Elverum“ Norvegijoje. NIKO į šį festivalį sugrįžo dar dukart, o 2019 m. pradžioje Vilniuje surengė bendrą įrašų sesiją, kurios rezultatai jau greitai pasieks klausytojus. Nuosekliai besivystanti kūrėjų ir atlikėjų draugystė, natūralu, įgauna vis išbaigtesnes formas ir virsta kūrybingomis ir konceptualiomis koncertinėmis programomis.

Koncertų salės nuotr./NIKO ansamblis
Koncertų salės nuotr./NIKO ansamblis

Vieną tokių programų jau greitai klausytojai galės išgirsti ir Lietuvoje – Vilniuje ir Klaipėdoje. Tai programa, kurią sudaro autorinė Gelgoto muzika, į ją įkomponuotos, specialiai kuriamos Ole Edvard Antonsen improvizacijos ir kompozicijos, bei gražiausi baroko epochos trimito repertuaro kūriniai. „Sprendimas šiuolaikinės muzikos koncertą praturtinti barokine muzika buvo priimtas gana impulsyviai. Išsikalbėjome, kad šiuo metu abudu “degame„ barokine muzika, esame įkvėpti jos emocingumo ir to beveik improvizacinio jos elemento, jausmo. Kalbėjome apie tai, kad daugelis šiuolaikinės muzikos iš tiesų yra giminingesnė barokui, nei, tarkim, klasicistinei muzikai. Laukiame šio koncerto, nes visi kartu leisimės į jaudinančią muzikinę patirtį, kuri mums patiems, tikiu, pateiks malonių staigmenų“, – kalbėjo kompozitorius Gediminas Gelgotas.

Koncertai vyks sausio 22 dieną, trečiadienį, Vilniaus šv. Kotrynos bažnyčioje bei sausio 23 dieną, ketvirtadienį, Klaipėdos koncertų salėje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos