Iki penktadienio Dainų šventėje – nemokamos amatų pamokos

Lietuvos dainų šventėje svarbus ne tik žmonių balsais ir judesiu atliekamas, bet ir rankomis kuriamas menas. Tuo suabejoti neleidžia iki penktadienio imtinai Valdovų rūmų prieigose įsikūręs Vaikų tradicinių amatų miestelis, kurio mokytojais tapo jaunieji šalies meistrai, rašoma Lietuvos nacionalinio kultūros centro pranešime spaudai.
Vaikų tradicinių amatų miestelis
Vaikų tradicinių amatų miestelis / Ugniaus Bagdonavičiaus nuotr.

Vaikų tradicinių amatų miestelio mokymosi metodas – vaikai vaikams. Gabiausi Lietuvos mokiniai, jau išmanantys amatų paslaptis, tapo mokytojais, kurie lankytojus – suaugusiuosius ir bendraamžius – kviečia išbandyti dar neatrastus tradicinius užsiėmimus. Šioje Dainų šventės dalyje sudera pastovumas ir tėkmė, čia galima pamatyti, kaip atgimsta senosios tradicijos, kaip veikia įvairūs įrankiai ir kokią bendrystę dovanoja darbas kartu.

Prie šventės prisijungė ne tik jaunieji dalyviai, Lietuvos mokinių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ laureatai, bet ir mokykloje amatų išmokę, ją baigę, bet šiandien įgūdžius tebepraktikuojantys vyresni dalyviai. Jauniausiam mokytojui, sodų rišėjui – 11 metų.

Ugniaus Bagdonavičiaus nuotr./Vaikų tradicinių amatų miestelis
Ugniaus Bagdonavičiaus nuotr./Vaikų tradicinių amatų miestelis

Valdovų rūmų prieigose įsikūrė 12 skirtingų amatų stotelių, kuriose galima išmokti ir patiems išbandyti sodų rišimą, margučių marginimą, medžio raižinių, rangės, muzikos instrumentų gamybos, sukurti liepos 6 d. eiseną papuošiančius medinius paukštelius ar kitus drožinius. Anot renginio organizatorių, siekiama pristatyti kuo skirtingesnius amatus, kad kiekvienas lankytojas galėtų atrasti sau įdomią veiklą.

Šventės kuratorė Asta Valiukevičienė pasakoja, kad dalis vaikų renginyje dalyvauja jau ne pirmą kartą. Kasmet vykstančio „Sidabrinio vainikėlio“ stovyklos-konkurso, kurio metu renkami talentingiausi Lietuvos meistrai dėka, jie jau yra pažįstami ir su dalyviais iš kitų miestų, regionų.

„Turime labai gražių pavyzdžių – tarkime, Dzūkijos mokyklos mokiniai su meile laukia medžio drožėjų iš Žemaitijos. Nors amžius ir amatai skirtingi, jie nori pasimatyti, vieni iš kitų pasisemti patirties. Gražu matyti, kaip tarpusavyje bendrauja kartos, vyksta tęstinumas, o per visą Lietuvą mezgasi ryšiai.“

A.Valiukevičienės teigimu, nors pagrindiniai šventės veikėjai yra vaikai, amatų mokytis kiekvienąsyk susirenka įvairaus amžiaus žmonės. „Mokiniai, kurie jau ne vienerius metus užsiima amatais, yra įgudę ir įvaldę reikiamus įgūdžius, galintys savo patirtimi pasidalinti su renginio svečiais.

Amatų miestelis kasdien veikia nuo 11 iki 20 val., tačiau mokytojai nebijo nuovargio ir yra pasirengę į laikinai įsikūrusias dirbtuves priimti kuo daugiau praeivių. Vaikų tradicinių amatų miestelio idėja atliepia ir 2024 m Dainų šventės temą – „Kad giria žaliuotų“. Medis – svarbi amatininkų kasdienybės tema, o nukirstą medį amatininko rankos geba prikelti naujai gyvybei“, – pasakoja A.Valiukevičienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis