Pagal juos, atviri instaliacijų konkursai bus skelbiami kartą per metus, o juose galės dalyvauti ir atskiri menininkai, ir įmonės.
„Visi, turintys meninių, technologinių, mokslinių ir kitų instaliacijų (ekspozicijų) projektų vadybos ir ekspozicijų rengimo patirties Lietuvoje ir užsienio valstybėse“, – rašoma savivaldybės žiniasklaidai išplatintame pranešime.
Savivaldybė vienam projektui-instaliacijai žada skirti iki 15 tūkst. eurų.
„[Lėšos] bus skiriamas tik tada, jei projekto įgyvendintojai pateiks tinkamą pagrindimą“, – tvirtinama pranešime.
Savivaldybė konkurso dalyvių prašys pateikti meninės idėjos aprašymą, brėžinį (eskizą) ir projekto įgyvendinimo sąmatą. Projektui įgyvendinti galės būti pasirinktos įvairios raiškos priemonės bei medžiagos, meninių projektų temą leidžiama pasirinkti laisvai.
„Prioritetas būtų teikiamas tiems projektams, kurie turės papildomus finansavimo šaltinius. Taip pat svarbu, kad būtų pateiktas instaliacijos (ekspozicijos) projekto įgyvendinimo veiksmų planas ir etapai“, – teigia savivaldybė.
Projektus vertins septynių narių komisija. Ji remsis šiais kriterijais: aukštas meninis pasiūlytų sprendinių idėjos lygis ir originalumas; projekto aktualumas ir reikšmingumas Vilniaus miestui; projekto išskirtinumas, novatoriškumas; turimi kiti projekto finansavimo šaltiniai; projekto prieinamumas ir sklaida bei sąmatos tikslingumas ir pagrįstumas.
„Šiuo konkursu siekiama pritraukti įvairius menininkus, kurių kūriniuose atsispindėtų miesto prioritetai, projektai apjungtų mokslą, meną, verslą bei miestiečius bendrai veiklai. Tikimasi, kad kuriant Žaliojo tilto viziją bus pasiūlyti netradiciniai ir inovatyvūs sprendimai, kurie padės seniausią miesto tiltą padaryti šiuolaikiškesnį ir gyvesnį“, – viliasi savivaldybė.
Iki 2015-ųjų ant Žaliojo tilto stovėjo keturios 1952 metais sukurtos socialistinio realizmo idėjas atvaizduojančios skulptūros. Jos buvo nukeltos.
Šiuo metu skulptūras, įtrauktas į Kultūros vertybių registrą, saugo savivaldybė, o jų vietoje ant tilto stovi gėlių vazonai.