Priimant šį sprendimą atsižvelgta į tai, kad Japonija yra strateginė Europos Sąjungos ir transatlantinio aljanso partnerė, diplomatijos sostinė Rytų pusrutulyje. Japonija taip pat yra viena reikšmingiausių pasaulio meno rinkų, patekimas į ją reiškia pripažinimą ir perspektyvas visame Azijos regione. Japonija yra įtraukta į Vyriausybės kanceliarijos parengtą tikslinių rinkų sąrašą, reitinguotą pagal eksporto, tiesioginių užsienio investicijų rodiklius, kultūros ir politinius tikslus.
„Lietuvos meno kūrėjai, kultūros organizacijos ir įvairių kultūros sričių specialistai Japoniją Azijos regione įvardija kaip prioritetinę valstybę ir patikimą partnerę. Kultūros atašė Japonijoje veikla padės užtikrinti kultūrinio bendradarbiavimo gyvybingumą išnaudojant esamus ir kuriant naujus kontaktus su valstybės, savivaldybių ir nevyriausybinėmis kultūros organizacijomis, įvairių kultūros sričių atstovais ir meno kūrėjais“, – sako kultūros ministras Simonas Kairys.
Tinkamu postūmiu kultūros atašė veiklai taip pat turėtų būti projektas „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“, kurį remia organizacija „EU-Japan Fest“, ES delegacijos Japonijoje kultūros sklaidos programos ir dalyvavimas tinklo „EUNIC Japan“ veikloje. Palanki proga intensyvinti kultūrinius ryšius taip pat yra diplomatinių santykių tarp Lietuvos ir Japonijos 100-mečio sukaktis 2022 metais.
Siekiant efektyvinti šiuo metu veikiantį kultūros atašė tinklą ir nukreipti dalį ribotų finansinių resursų tarptautiniam kultūriniam bendradarbiavimui su Azijos regionu stiprinti, naujoji pareigybė steigiama naikinant kultūros atašė pareigybę LR generaliniame konsulate Kaliningrade, Rusijos Federacijoje.