Liepos 28 d. Marilando valstijoje, JAV, „Alexander Historical Auctions“ namuose įvykusio aukciono metu parduoto auksinio laikrodžio korpuse išgraviruota erelis, svastika bei nacistų lyderio inicialai. Už šį laikrodį pirkėjas sumokėjo 1,1 mln. dolerių, nors aukciono rengėjai už jį tikėjosi gauti 2–4 milijonus.
Kaip manoma, šis laikrodis A.Hitleriui buvo padovanotas 1933 m., o 1945 metų kovo 4 d., praėjus keturioms dienoms po nacių lyderio savižudybės, fiurerio rezidencijoje Berchtesgadene jį surado prancūzų kareivis. Daugiau nei septynis dešimtmečius laikrodis buvo laikomas šio prancūzų kario šeimos archyve.
Aukciono metu buvo parduota ir daugiau nacistinio laikotarpio artefaktų. Kaip pranešama internetiniame „Alexander Historical Auctions“ puslapyje, už imperinio erelio skulptūrą, kuri, kaip manoma, buvo Reicho kanceliarijos pastate Berlyne, sumokėta 200 tūkst. dolerių.
1945 metų kovo 4 d., praėjus keturioms dienoms po nacių lyderio savižudybės, fiurerio rezidencijoje Berchtesgadene laikrodį surado prancūzų kareivis.
Už bronzinį aplanką, ant kurio, kaip tvirtinama, A.Hitleris 1938 m. pasirašė Miuncheno susitarimą, kuriuo prie nacistinės Vokietijos prijungtos tuometinės Čekoslovakijos pasienio teritorijos gan gausiai gyventos vokiečių, pirkėjas sumokėjo 290 tūkst. dolerių.
Daugiau nei 30 žydų organizacijų Europoje bei Izraelyje viešame laiške išsakė kritiką dėl aukcione parduodamų artefaktų. Anot jų, nacistinio paveldo vieta yra muziejuose, o jokiu būdu ne aukciono prekyboje.
2017 metais „Alexander Historical Auctions“ taip pat sulaukė kritikos dėl parduodamo raudono A.Hitlerio telefono, kuris karo pabaigoje surastas fiurerio bunkeryje. Tuomet už šį artefaktą pirkėjas nepagailėjo 243 tūkst. dolerių.