Dešimtą kartą organizuojamas festivalis yra vienintelis renginys Baltijos šalyse, vienijantis videožaidimų, skaitmeninio meno ir animacijos profesionalus ir fanus. Festivalio metu publikai bus pristatyti naujausi apdovanojimus pelnę ilgametražiai ir trumpametražiai animaciniai filmai, 3 konkursinės animacinių filmų programos, vyks tarptautinė VR darbų paroda ir videožaidimų apdovanojimų „Aware Game Awards“ programa.
Pasak festivalio vadovės Lauros Almantaitės, festivalis keturioms dienoms panardins į nepamirštamas, ypatingas ir praturtinančias patirtis.
„Šventinė, dešimtoji programa yra tobulai išbaigta ir subalansuota įvairiapusei auditorijos patirčiai. Stipriausi pastarojo meto virtualios realybės darbai, įspūdinga ir įsitikinimus griaunanti danų menininkės, animacijos kūrėjos Saros Koppel papildytos realybės paroda, kitokie, mąstymo ribas plečiantys žaidimai, itin reta galimybė išgirsti airių menininko Davido O’Reilly meistrystę jo kūrybinėse dirbtuvėse. Ir tai tik dalis to, ką paruošėme šiais metais“, – sako L.Almantaitė.
Renginio dalyviai kviečiami į įvairias diskusijas, seminarus, kūrybines dirbtuves ir susitikimus su užsienio ir Lietuvos kūrėjais, kur gali megzti kontaktus ir semtis patirties ateities projektams. Studentams, moksleiviams šie renginiai – nemokami.
L.Almantaitė pabrėžia, kad festivalio programa sudaryta stengiantis veiklų pasiūlyti visiems – ir mažiems, ir vyresniems.
„Mūsų festivalis nuo pat pradžių buvo tarpdisciplininis tiek turinio, tiek veiklų prasme. Be filmų, videožaidimų, VR darbų visada labai stipriai dirbome su edukacinėmis veiklomis, į kurias įtraukiame vaikus ir jaunimą, kad padėtume jiems atrasti naują kūrybos pasaulį. Didžiulio visų susidomėjimo sulaukia ir mūsų VR programa, kuri neturi jokių amžiaus limitų“, – sako festivalio vadovė.
Ji pastebi, kad per 10 metų pamažu keičiasi požiūris į animaciją, videožaidimus – žmonės pradeda suprasti, kad jie gali būti puiki priemonė kalbėti rimtomis, aktualiomis temomis ir nėra skirti vien pramogai ar vaikams.
Videožaidimai, kokių nesame pratę matyti
Žaidimų programoje antrą kartą bus pristatyta tarptautinė žaidimų programa „Aware Game Awards“. Šios konkursinės programos tikslas – pademonstruoti žaidimus, kokių nesame pratę matyti.
„Tai neilgi, lengvai perprantami ir išmokstami žaisti menininkų darbai, kurių kiekvienas yra susitelkęs į pasakojimo ar žaismo objektą. Tarptautinė žiūri išrinks geriausią konkurso darbą, įvertinę ne tik meninę raišką, bet ir tai, kaip įtaigiai žaidimas atskleidžia temą, kokius jausmus ar apmastymus sugeba iššaukti. Tarp šių metų darbų ir dvi instaliacijos – žaidimai, kuriuos galite patirti tik festivaliuose ar bienalėse“, – pasakoja Artūras Rumiancevas, BLON Žaidimų programos koordinatorius.
BLON „Aware Game Awards“ žaidimų kolekcijoje bus pristatyta 10 darbų iš Vokietijos, Estijos, Suomijos, Čekijos, Japonijos, Latvijos, Graikijos, Šveicarijos ir Lietuvos.
Tarp jų – jautrus ir kritiškas latvių kūrėjo požiūris į Mariupolio tragediją žaidime „Peresvet“, estų kūrėjai pristatys žaidimą, kurį įkvėpė gimtasis miestas, vokiečių menininkai žaidime „Veritatis“ pakvies sudalyvauti provokacijoje – įsijausti į autoritarinio režimo cenzoriaus, sprendžiančio, ką ir kaip pranešti visuomenei, vaidmenį.
Greta darbų analizuojančių nūdienos socialines problemas – seksualumą, klimato kaitą, psichologinę sveikatą, bus demonstruojami ir lengvesnio turinio darbai – žaidimai siekiantis naujai pažvelgti į baldus ar Kafką.
Antrąjį rugsėjo savaitgalį vyksiančiame festivalyje bus pristatyta plati animacinių filmų programa. Joje – 3 konkursinės trumpametražių filmų programos: tarptautinė, lietuvių ir ukrainiečių kūrėjų konkursinės programos, įspūdinga ilgametražių animacinių filmų programa visai šeimai ir speciali lietuviškos animacijos retrospektyvos programa, skirta paminėti festivalio dešimtemtį. Festivalis klaipėdiečiams ir miesto svečiams padovanos ir kelis nemokamus kino seansus.
Atskira festivalio programos dalis skirta šeimoms – organizuojamos kūrybinės dirbtuvės, vyks kino seansai, kuriuose rodomi specialiai mažiesiems lankytojams atrinkti filmai. Organizatoriai kviečia aplankyti ir parodą Klaipėdos lėlių teatre – joje jie galės atrasti Igno Meilūno animacinio filmo „Kanopos ir pačiūžos“ personažus.
Rugsėjo 12–15 d. festivalio renginiai vyks skirtingose Klaipėdos lokacijose: Kultūros fabrikas, HOFAS, KKKC Parodų rūmai, Herkus Kantas, Arlekinas, Klaipėdos lėlių teatras.