Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Juškus Gallery“ – jubiliejų švenčiančio tapytojo Žygimanto Augustino šokiruojanti paroda

Kitą savaitę „Juškus Gallery“ Vilniuje atidaro vieno iš talentingiausių jaunosios kartos dailininkų Žygimanto Augustino retrospektyvinę kūrybos parodą. Per 20 darbų, kurie jau dešimtmetį žavi dailės mylėtojus abipus Atlanto, visą vasarą bus prieinami ir Vilniaus gyventojams bei svečiams. Visą menininko kūrybinį kelią apimanti ir 40-ąjį jubiliejų mininti paroda bus eksponuojama „Juškus Gallery“ iki liepos 2 d.
Žygimanto Augustino paveikslas "Kepurė"
Žygimanto Augustino paveikslas "Kepurė" / Juškus Gallery nuotr.

„Retas jaunosios kartos dailininkas neina lengvojo modernizmo keliu, o taip provokuojančiai kaip Žygimantas Augustinas išnaudoja visas klasikinės tapybos galimybes. Šis menininkas yra labai stiprus portretistas, apdovanotas Londono Nacionalinėje portretų galerijoje, studijavęs Amerikoje, taigi jo požiūris ir vizijos gali sukelti tikrą minčių audrą“, – įsitikinęs galerijos vadovas Donatas Juškus. Jis pripažįsta, kad organizuojama paroda gali šokiruoti puritoniškąją visuomenės dalį, tačiau, jo manymu, tai yra ta druska, kuri pasodrina šiuo metu vis labiau skaitmenizuotą moderniąją dailę.

Žymus Lietuvos talentas Žygimantas Augustinas gimė 1973 metais Vilniuje. Baigęs studijas Vilniaus dailės akademijoje, menininkas tobulino savo įgūdžius Florencijos meno akademijoje (2001), Niujorko menų lygoje (2004). 2002 metais Ž. Augustinas pelnė antrąją premiją geriausio portreto apdovanojimuose Londono Nacionalinėje portretų galerijoje, tais pačiais metais gavo Kanados Elizabeth Greenshield fondo apdovanojimą, o 2005 metais įvertinas Lietuvos kultūros ministerijos. Jo kūrinių yra įsigijęs Modernaus meno centras bei privatūs kolekcionieriai Lietuvoje ir užsienyje.

Kritikai teigia, kad Ž. Augustinas tyrinėja žmogų kaip ženklą arba keistą peizažą, kaip psichosocialinį portretą. Ne veltui didelę įtaką jam turėjo šiuolaikinio britų menininko Lučiano Froido, didžiojo XX a. psichoanalitiko Z. Froido anūko, kūryba.

„Tapytojas savo kūriniuose pateikia nerimastingą personažą, kuris yra užvaldytas bejėgiško neveiklumo ar nuolat besivaipantis, taisantis gyvenimui ne tik veido, bet ir kūno grimasas. Visa tai kontrastuoja su glotnia meistriška tapyba, su vietomis ženkliais teptuko pėdsakais“, – teigė menotyrininkė Ramutė Rachlevičiūtė. Anot jos, Ž. Augustino darbai paprastai yra nei portretai, nei aktai, o kažin kokie froidiški mišrūnai, kurie neduoda ramybės magiška menininko veidotyra.

„Juškus gallery“ nuo 1990 m. yra surengusi daugiau nei 200 parodų. Galerijos dėka nemažai žymiausių Lietuvos dailės klasikų parodų ir kūrinių buvo eksponuota ne tik galerijos patalpose, bet ir viešose ekspozicinėse erdvėse: Nacionaliniame M.K.Čiurlionio dailės muziejuje, LR Seime, Užsienio reikalų ministerijoje, Vilniaus kongresų rūmuose, Operos ir Baleto teatre, Nacionalinėje Filharmonijoje, SEB banke, LR Suomijos ambasadoje, kt.

„Juškus Gallery“ yra reikšmingai prisidėjusi, formuojant žymiausias nacionalinio lygio privačias ir korporatyvines kolekcijas: Modernaus Meno centro, Lietuvos išeivijos dailės fondo, SEB banko, „Blue Bridge“ ir daugelio kitų. Galerijos kruopščiai atrinkti žymiausių Lietuvos dailės klasikų darbai puikuojasi garsiausiuose Lietuvos ir užsienio privačių dailės kolekcionierių rinkiniuose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų