Tolerancijos žmogumi skelbiamas asmuo, savo veiksmais, viešu pavyzdžiu arba atviru žodžiu stojęs prieš ksenofobijos ir antisemitizmo, kitaminčių, kitatikių bei kitataučių persekiojimą, pasisakęs prieš radikalizmo apraiškas bei prietarus politiniame – visuomeniniame Lietuvos gyvenime.
Nominaciją savo vardu skelbia Sugiharos fondo „Diplomatai už gyvybę“ valdyba, atsižvelgdama į visuomeninės ekspertų komisijos siūlymus.
Chiune Sugihara buvo Japonijos diplomatas, dirbęs šalies konsulu Lietuvoje ir 1939–1940 metais išdavęs mažiausiai 2 tūkst. vizų. Jos leido žydams pabėgti nuo nacių.
Sekmadienį pirmą kartą įteikta ir užpernai mirusio filosofo Leonido Donskio vardo premija.
Ji teikiama už ilgametes pastangas stiprinti pilietinį sąmoningumą, pakantą ir toleranciją, taip pat už žmogaus teisių gynimą, dialogo mezgimą ir palaikymą tarp skirtingai mąstančių, už pamokas ir pastangas kalbėti be pykčio ir šališkumo, už kitokios nuomonės išklausymą ir jos gerbimą, už nuolatinį priminimą, jog lavinimasis ir apšvieta yra nuolat mus lydintys reiškiniai, stiprinantys abipusį supratimą ir empatiją.
Pirmoji Leonido Donskio premija skirta istorikui profesoriui S.Sužiedėliui.
Apdovanojimuose Vyriausybės kanclerio pavaduotojas Alminas Mačiulis pabrėžė, kad kilnios iniciatyvos padeda ugdyti visuomenės sąmoningumą, pakantumą bei toleranciją.