Jau šešerius metus, kovo viduryje, pasitelkiant verslus, įmones, kultūros institucijas, miestas pavirsta renginių ir įdomiausių socialinių iniciatyvų švente. Laimės diena į Kauną sugrįžo ir šiemet, o pagrindinis jos akcentas – į šiandieninius įvykius bei savo aplinką atsigręžti kviečianti instaliacija „Taikos dronai“, kurią iki balandžio 2 d. bus galima išvysti Kauno „Akropolyje“.
Nuo pat 2016 m. švenčiama Laimės diena Kaune nuolat mainė savo pavidalus. Muzika skambanti nuo stogų, orkestras kino teatre, augintiniai bibliotekoje, diskoteka, kurioje šoka ne tik studentai, bet ir senjorai, ekskursijos žmonėms turintiems regos sutrikimų... Tai – tik dalis Laimės dienos iniciatyvų, Kaune įgyvendintų per pastaruosius šešerius metus.
Visgi pradėjus nuo gausybės kultūrinių renginių, ambicingus sumanymus ir idėjas teko koreguoti dėl pandemijos, o 2022 m. apie laimę šnekėti atrodė neįmanoma – visos mintys ir darbai tąkart buvo skirti Ukrainai. Atsižvelgiant į tebevykstantį karą, šiais metais Laimės dieną nuspręsta paminėti simboliškai – kovo 20-ąją Kauno „Akropolis“, agentūra „Salto“ ir „Kaunas 2022“ pristatė instaliaciją „Taikos dronai“, o praeivius tądien nustebino netikėtai surengtas šokio trupės „Nuepiko“ pasirodymas.
„Viskas prasidėjo nuo noro, kad kelionėje iš laikinosios į šiuolaikinę sostinę, Kaunas taptų laimingų žmonių miestu. Tai – ne apie pastatus, erdves, gatves ar šviesoforus – laimingas miestas sukuriamas tada, kai jame gyvena vienas kitam empatiški, gerą energiją skleidžiantys žmonės, kurie džiaugiasi vieta, kurioje gyvena.
Dėl pandemijos ir prasidėjusio karo, Laimės diena, ko gero, yra daugiausiai kartų „Kaunas 2022“ programoje atšauktas ir pasikeitęs projektas. Visgi būtent jis parodė, kad gėris, vienybė mūsų visuomenėje dominuoja, – apie Laimės dienos idėją pasakoja viena iš programos organizatorių, „Kaunas 2022“ rėmimų vadovė I.Tumaitė.
Praėjusiais metais, kovo 19 d. duris atvėrė bedradarbystės erdvė „CulturEUkraine“, prie kurios įkūrimo prisidėjo partneriai, kultūros organizacijos, situacijai neabejingi žmonės. Tuščios Kauno centrinio pašto erdvės virto saugia aplinka Ukrainos kūrybininkams ir menininkams.
Šiais metais Kauno „Akropolyje“ pristatyta instaliacija „Taikos dronai“ – architektų Lino Tuleikio, Kęsto Vaikšnoro ir Karolio Platakio sumanyta ekspozicija, kurios meninę dalį išpildė menininkė Sandra Svobūtė, kalba apie mus supančią aplinką, gamtą ir meilę, kurios trūksta kasdienybėje ir kurios labai reikia mūsų kaimynams.
„Laimė – daugiasluoksnis, nevienareikšmis dalykas, todėl išsiversti su vienu ją nusakančiu parametru buvo sudėtinga. Kovo 20 d. taip pat yra pavasario lygiadienis, Tarptautinė Žemės diena.
Tai priminimas visuomenei, kad visi naudojamės jos teikiamais resursais ir imdami turime nepamiršti duoti grąžos, atsidėkoti. Kurdami instaliaciją galvojome apie gyvybę, žalumą ir šiandienos įvykius – karą Ukrainoje, ten žūstančius nekaltus žmones. „Taikos dronai“ neša gyvybę, jie demonstruoja, kad ji nėra begalinė, kad turime rūpintis savo aplinka, vienas kitu“, – pasakoja vienas iš instaliacijos sumanytojų, architektas Linas Tuleikis.
Instaliacijos vieta pasirinkta neatsitiktinai – partnerystės su Kauno „Akropoliu“ dėka, „Kaunas 2022“ jau įgyvendino ne vieną kultūrinį projektą.
„Prekybos centre didelis dėmesys skiriamas visuomeninėms, meno ir socialinėms iniciatyvoms, nuolat stengiamasi kurti bendruomeniškumo jausmą, prisidedant prie prasmingų projektų ir teigiamų pokyčių visuomenėje. Stengiamės išnaudoti prekybos centro lokacijos privalumus, taip suteikiant Kauno bendruomenei ne tik galimybę prekybos centre įsigyti būtiniausias prekes, tačiau tuo pačiu susipažinti su įvairiomis
kultūrinėmis iniciatyvomis, menu ar renginiais, prisidedant prie kokybiško laisvalaikio. Pastebime, kad mūsų pirkėjai tai vertina ir tokios iniciatyvos tampa vis labiau aktualios ir laukiamos,“ – pasakoja Kauno „Akropolio“ valdytoja Brigita Kuodytė.
Instaliaciją „Taikos dronai“ Kauno „Akropolyje“ galima išvysti iki balandžio 2 d.