Šiuos ir daugelį kitų su paminklinimo problemomis ir (ne)galimybėmis susijusių klausimų šį rudenį gvildens 11-osios Kauno bienalės „Yra ir nėra“ žodinė programa. Renginio organizatoriai ją įgyvendins rugsėjo 16–17 dienomis Kauno Vytauto Didžiojo universitete ir spalio 26-ąją Vilniaus Nacionalinėje dailės galerijoje.
„Kartu su 11-ąją Kauno bienale žodinė programa oponuoja populistiniam, konservatyviam tradicionalizmui, įsigalėjusiam Lietuvos viešųjų erdvių įprasminimo praktikoje ir nori paskatinti bei legitimuoti šiuolaikines konceptualias įamžinimo idėjas bei strategijas“, – teigia šių metų žodinės Kauno bienalės programos kuratorė Rasa Antanavičiūtė.
Programos tikslas – papasakoti dailės ir kultūros tyrėjams, menininkams, studentams, visuomenės veikėjams ir neabejingiems piliečiams apie gausius alternatyvius atminties įamžinimo pavyzdžius kitose šalyse, tikintis, kad ši informacija nepraslys ir pro sprendimus dėl paminklų Lietuvos viešosiose erdvėse priimančių asmenų ausis.
Siekdama skatinti visuomenės diskusiją apie dabartinius Lietuvos paminklus ir kitokias istorijos įamžinimo galimybes, 11-oji Kauno bienalė kvies apsilankyti keturiuose viešuose susitikimuose, kuriuose pranešimus skaitys visame pasaulyje pripažinti paminklus kuriantys menininkai ir paminklinimo teoretikai.
Pranešėjai ir diskusijų dalyviai: prof. James E. Young, dr. Horst Hoheisel ir Andreas Knitz, Jochen Gerz, dr. Matthew Rampley, Manca Bajec, dr. Rasa Antanavičiūtė, dr. Giedrė Jankevičiūtė, dr. Giedrė Mickūnaitė ir kiti.
Daugiau informacijos apie pranešimus ir pranešėjus rasite čia.
Rugsėjo 16-ąją 18 val. Kauno paveikslų galerijoje (K.Donelaičio g. 16, Kaunas) – Kauno bienalės parodų „Ateini ar išeini?“, „Iš ko padaryti paminklai“ ir „Sophie Calle DETACHMENT“ atidarymas.