2011-aisiais – Česlovo Milošo metais – Vytauto Didžiojo universitetas poeto gimimo šimtmetį paminėjo šventiniais renginiais universitete ir kūrėjo tėviškėje Šeteniuose. Viena renginių ciklo dalių – ši kilnojamoji paroda, pasakojanti apie poeto gyvenimo kelią, kūrybą ir pasiekimus.
Gimęs Šeteniuose, vaikystę ir jaunystę praleidęs Vilniuje, vokiečių okupaciją rašytojas išgyveno Varšuvoje. Po karo jis dirbo Lenkijos diplomatinėje tarnyboje JAV ir Prancūzijoje, 1951 m. Paryžiuje pasiprašė politinio prieglobsčio. 1960 m. išvyko į Kaliforniją ir dvidešimt metų Berklio universitete dėstė slavų kalbas bei literatūrą, buvo šio universiteto profesorius.
Č.Milošas – poetas, prozininkas, eseistas, vertėjas, prestižinių literatūros apdovanojimų laureatas. 1980 m. jam buvo įteikta Nobelio literatūros premija. Tuomet, sakydamas padėkos kalbą, jis išreiškė ypatingą meilę Lietuvai: „Gera yra gimti mažoje šalyje, kur gamta yra žmogiško masto, kur įvairios kalbos ir religijos sugyveno kartu šimtmečius. Aš turiu mintyje Lietuvą – padavimų ir poezijos kraštą. Mano šeima jau šešioliktame amžiuje kalbėjo lenkiškai, lygiai kaip daugelis šeimų Suomijoje kalbėjo švediškai, o Airijoje – angliškai; todėl aš esu lenkų, ne lietuvių poetas. Bet Lietuvos gamtovaizdžiai, o gal ir jos dvasios niekados manęs neapleido“.
Ekspozicija apie Č.Milošą veiks iki lapkričio 13 dienos.