2013-aisiais didžioji muzikų ir teatralų kalvė Lietuvos muzikos ir teatro akademija mini 80-ies metų jubiliejų. Jau plačiai nuvilnijo šiai reikšmingai progai skirtų renginių ir koncertų banga.
LMTA istorijos pradžia siekia 1919 metus, kai kompozitorius Juozas Naujalis Kaune įsteigė muzikos mokyklą. 1933-aisias ji buvo reorganizuota į aukštąją mokyklą – Kauno konservatoriją, kuriai tuomet vadovavo kompozitorius Juozas Gruodis. Nuo šios datos skaičiuojami 80-ieji įstaigos gyvavimo metai.
LMTA studentų simfoninis orkestras nuolat bendradarbiauja su žymiais Lietuvos ir užsienio atlikėjais bei dirigentais. Jis dalyvauja įvairiuose projektuose, ne kartą koncertavo Austrijoje, Danijoje, Ispanijoje, Italijoje, Olandijoje, Šveicarijoje, Rusijoje, Vokietijoje. Su orkestru dirbo prof. Juozas Domarkas, prof. Gintaras Rinkevičius, doc. Robertas Šervenikas ir kiti dirigentai pedagogai. Nuo šių metų kolektyvui vadovauja Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro dirigentas Martynas Staškus.
Pasak M. Staškaus pasisakymo viename interviu, „vadovauti nuolat kintančiam ir atsinaujinančiam kolektyvui – nemažas iššūkis, tačiau esu pasirengęs perduoti savo sukauptą dirigento patirtį bei žinias jauniesiems kolegoms. LMTA simfoninis orkestras yra nesibaigiantis procesas, kurio pagrindinis tikslas – ruošiant įdomias, patrauklias programas, parengti profesionalius, meninių iššūkių nebijančius orkestro muzikantus“.
Šį mėnesį LMTA simfoninio orkestro, mišraus choro ir dainavimo specialybės studentai Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje atlieka 200-osioms italų operos meistro Giuseppe‘s Verdi gimimo metinėms skirtą programą.
Verdi – kompozitorius kuriam nereikia papildomos reklamos. Jo genijus yra universalus ir visiems suprantamas. „Aš rašau muziką žmonėms, o ne kritikams“, – teigė pats kompozitorius. Matyt toks požiūris lėmė pasaulinį kompozitoriaus operų populiarumą ir šlovę. Jo nepaprastai raiški ir melodinga muzika užburia ir priverčia į operos teatrus publiką sugrįžti vėl ir vėl.
Koncerto programoje skambės žymiausių ir rečiau atliekamų kompozitoriaus operų fragmentai, tarp kurių bus ir visiems puikiai žinoma Hercogo dainelė „La donna è mobile“ („Širdys mergelių“) iš operos „Rigoletas“ bei choras „Va, pensiero, sull’ali dorate“ („Skrisk, svajone, sparnuotoji mano“) iš operos „Nabukas“.