Spalio 9-ąją, įgyvendindamas savo projektą „Asmeninis paminklas“, M.Gulinas atliko menines intervencijas keturiose centrinėse Minsko aikštėse. Pasigaminęs skulptūrą, konstruojamą iš keturių skirtingų segmentų (trys raudoni kubai 40x40 cm bei viena geltona dėžė 120x40 cm), padedamas trijų savanorių, M.Gulinas keliavo per miestą ir aikštėse modeliavo skirtingas savo kūrinio versijas. Spalio aikštėje menininkas su pagalbininkais buvo sulaikytas, tardomas, vėliau atleistas iš darbo universitete. Menininkas kaltinamas politinio protesto akcijų organizavimu.
Tačiau pats M.Gulinas teigia, jog abstrakčių formų skulptūros trumpalaikis demonstravimas viešojoje erdvėje nėra ir neturėtų būti traktuojamas kaip politinis menas. Spalio 22 ir 26 d. menininko bei jam talkinusių studentų laukia teismas.
Kaip teigiama ir projekto internetiniame puslapyje, Baltarusijos menininkams ir aktyvistams gresia baudžiamosios sankcijos už kiekvieną kūrybinį veiksmą, kuris gali būti palaikytas politiniu.
Taigi spalio 9 d. Minsko centrinėse aikštėse įvykusi meninė intervencija neliko „nepastebėta“ bei sukėlė baltarusiškoje spaudoje ir įvairiuose socialiniuose tinklapiuose tikrą ažiotažą ir tarptautinio konflikto grėsmę.
Pirmadienį nuo 17 iki 18 val. Klaipėdos menininkai ir geros valios piliečiai kviečiami į Atgimimo aikštę konstruoti įvairius „Laisvės paminklo“ modelius ir tokiu būdu parodyti nepritarimą saviraiškos, laisvės kurti suvaržymams totalitarinėse sistemose bei palaikyti Baltarusijos menininko poziciją. Akcija vyks su šūkiu „Už laisvę kurti ir meną be biurokratinės cenzūros!“
Iš M.Gulino sukurtų abstrakčios geometrinės formos segmentų kiekvienas galės sudėlioti savąją asmeninio laisvės monumento versiją bei nusifotografuoti prie kūrinio.
Šis menininkas kūrė ir Klaipėdoje – jo sukurta laivų flotilė buvo plukdoma mariomis.