Filmas „Generolas“ yra vaizdingas komedijos šedevras su garsiuoju „akmeninio veido“ Basteriu Kitonu (Buster Keaton). Dažnai laikomas viena geriausių nebyliųjų komedijų ir neabejotinai geriausiu kada nors sukurtu filmu apie traukinius. Šis klasikinis epas apie Pilietinio karo nuotykius buvo nufilmuotas nebyliojo kino erai artėjant prie pabaigos. Filmo plakatai skelbė: „Meilė, lokomotyvai ir juokai“. Tačiau geriausias B. Kitono filmas, sukurtas 1926 m., sulaukė prastų kritikų atsiliepimų (vadintas nuobodžiu ir nuviliančiu) ir silpno žiūrovų susidomėjimo (surinko apie pusę milijono dolerių). Po jo B. Kitonas prarado savo, kaip kino kūrėjo, nepriklausomybę ir buvo priverstas pasirašyti griežtą sutartį su MGM. Tik po ilgų dešimtmečių filmas imtas minėti tarp geriausių kada nors sukurtų. 1989 m. „Generolas” buvo įtrauktas į Jungtinių Amerikos Valstijų nacionalinį filmų registrą už „kultūrinę, istorinę arba estetinę reikšmę“ drauge su tokiais filmais kaip „Geriausi mūsų gyvenimo metai“, „Kasablanka“, „Pilietis Keinas“, „Vėjo nublokšti“, „Saulėlydžio bulvaras“.
Arkadijus Gotesmanas – universalus būgnininkas, vienas kūrybingiausių Lietuvos perkusininkų, pagarsėjęs kaip laisvosios improvizacinės muzikos atlikėjas. A. Gotesmanas groja ne tik džiazą, bet ir šiuolaikinę akademinę muziką, rašo scenarijus muzikiniams performansams ir instaliacijoms, komponuoja muziką teatrui, atlieka ją gyvai spektakliuose, rengia projektus su šokėjais. A. Gotesmanas yra vienas nebylių filmų garsinimo entuziastų, populiarinantis šio žanro renginius Lietuvoje su įvairių šalių muzikantais.
Petras Vyšniauskas – džiazo muzikantas, saksofonininkas, klarnetininkas, LMTA Instrumentinės ir chorinės muzikos fakulteto Džiazo katedros profesorius, Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino V laipsnio ordino kavalierius. Yra vienas iš lietuvių profesionalios saksofono mokyklos pradininkų. Dalyvavo daugiau kaip 100 muzikos festivalių visame pasaulyje. Išpopuliarino anksčiau pasaulyje retai naudojamą sopraninį saksofoną.
Janas Maksimovičius – saksofonininkas, kompozitorius, pedagogas. Lietuvos džiazo scenoje pasirodęs 1996 m., nuo to laiko groja su garsiausiais šalies džiazo kūrėjais. 2002 m. debiutavęs kaip grupių lyderis bei kompozitorius, daugiausiai muzikuoja su savo grupėmis: trio, kvartetu, kvintetu „Riot“, yra L. Šinkarenko kvarteto „Shinkarenko Jazz 4N“ narys. J. Maksimovičius taip pat groja solo ir su akademinės muzikos atlikėjais, dalyvauja džiazo festivaliuose Lietuvoje ir užsienyje.