Uostamiestyje gimusi senųjų koklių mokslinių tyrimų kryptis atvėrė daug įdomių istorinių aplinkybių, kurios buvo aptariamos Klaipėdoje vykusioje konferencijoje „Archaeologia urbana I“.
Pagal jos medžiagą buvo parengtas ir dabar visuomenei pristatomas leidinys. Jame aptariama plati temų įvairovė, tai ir – Klaipėdos krašto ikikarinė koklių gamyba, ir Vilniaus matricų formavimas, ir Radvilų bei Bauskės pilies krosnių rekonstrukcijos, kiškių medžioklės bei kiniškos kultūros įtaka krosnininkų amatui ir kt.
Didžioji dalis knygoje publikuotų darbų autorių dalyvaus leidinio sutiktuvėse. Publika turės galimybę susipažinti ir pabendrauti su dr. Raimonda Nabažaite (knygos sudarytoja, KU archeologė), prof. dr. Dalia Klajumiene ir dr. Jolita Liškevičiene (menotyrininkės, Vilniaus Dailės akademija), Ina Line (menotyrininkė, Latvijos dailės akademija), archeologais dr. Mindaugu Bertašiumi (Kauno technologijos universitetas), dr. Irma Kaplūnaite, dr. Ryčiu Jonaičiu (Lietuvos istorijos institutas), Elena Aleksejeva, Dainiumi Strazdu (VšĮ „Vilniaus puodžių cechas“).
Renginio dalyvių laukia ne tik pokalbiai su tyrimų autoriais, bet ir stendinė paroda „Gyvos krosnys“, koncertas, kurį dovanoja muzikai Kristijonas Lučinskas ir Donatas Bielkauskas, simbolinės vaišės, koklių formavimas matrica, o mažųjų – stalo žaidimas „Kelionė koklių motyvais“.
Apie inspiracijas kultūros projektams mintimis dalinsis Sondra Simana (rašytoja), Žana Jegorova (stalo žaidimo sumanytoja).
Knygos sutiktuvių veiksmas rugsėjo 23 d. (penktadienį) vyks netradicinėje, gamybinėje erdvėje – publiką į savo erdves Danės g. 8 geranoriškai įsileidžia renginio partneris AB „Klaipėdos energija“. Pradžia – 17 val. Svečiai prie įėjimo iš administracinio pastato pusės kviečiami ateiti anksčiau, kad organizatoriai turėtų galimybę sutikti ir saugiai palydėti į renginio vietą.