Kelionė, prasidėjusi Europoje, kurią atstovaus vokiečių V.Lübecko, C.Ph.E.Bacho, J.S.Bacho, ispano P.Bruno, italo G.B.Vitali, lietuvio A.Martinaičio ir čeko O.Machos kūriniai vargonams solo ir su kameriniu ansambliu, aistringais A.Piazzolos tango garsais klausytojus nukels net į tolimąją Argentiną.
Anot J.Barkauskaitės, įvairiose šalyse vargonai vystėsi skirtingai. Tam turėjo įtakos vietinės vargonavimo tradicijos, vyraujanti religija bei kaimyninių šalių tendencijos.
„Štai, pavyzdžiui, liuteroniškojoje Vokietijos dalyje buvo įprasta bendruomeninį giedojimą palydėti galingais vargonų garsais. Dėl to šiai šaliai buvo būdingi instrumentai su didžiuliais pedalinių vamzdžių bokštais, kurių gilus skambesys kartu su bendruomene giedamiems liuteroniškiems choralams suteikdavo ypač gerą pagrindą“, – apie liuteroniškas vargonų statybos tendencijas aiškino vargonininkė.
Pasak pašnekovės, visiškai priešinga situacija įsivyravo katalikiškoje Italijoje ir Ispanijoje, kur bendruomenei kartu giedoti su vargonais buvo neįprasta. Čia vyravo taip vadinama alternatim praktika, kai grigališkas choralas arba chorinė polifonija skambėdavo pakaitomis su vargonais.
„Dažnai šiose šalyse vargonų pedalų klaviatūros iš viso nebūdavo, o jeigu ir pasitaikydavo, tai labai neišvystyta – vos keli registrai“, – taip katalikiškas tradicijas apibūdino vargonininkė.
Vargonininkė J.Barkauskaitė baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, stažavosi Stokholmo Aukštojoje muzikos mokykloje. Dalyvavo tarptautiniuose vargoninikų kursuose pas G.Bovet, H.Vogel, B.Winsemius, J.Laukvik. Šiuo metu dėsto vargonų disciplinas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, dalyvauja įvairių vargonininkų konkursų žiuri darbe ir aktyviai koncertuoja.
Fleitininkas M.Pupkovas – pedagogas, perėmęs geriausias atlikimo ir pedagogines tradicijas iš žymių Lietuvoje ir užsienyje pedagogų–atlikėjų P. B. Koncės, V. Višinsko, V. Gelgoto. Baigęs magistrantūros studijas pas doc. V. Gelgotą aktyviai koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje. 1997 m. garsino Lietuvos vardą dirbdamas pedagoginį ir atlikėjo darbą konservatorijoje „Mayeusis“ Vigo mieste, Ispanijoje. Šiuo metu dirba pedagoginį darbą Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje, kurioje vadovauja ir diriguoja vieninteliam Lietuvoje Fleitų orkestrui.
Saksofonininkė R.Mikiškaitė yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos saksofono klasės studentė ir J.Pakalnio pučiamųjų instrumentų konkurso laureatė.
Šis koncertas priklauso VU Kultūros centro organizuojamam koncertų ciklui „Muzikos valanda Vilniaus Universiteto Šv. Jonų bažnyčioje“. Dalis šio ciklo koncertų yra skirti visame pasaulyje švenčiamiems Tarptautiniams vargonų metams (2008-2009) paminėti.