„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Kultūros infrastruktūros centras: dėmesys ne tik paveldo, bet ir kultūros objektams

Nuo balandžio mėnesio valstybės įmonės „Lietuvos paminklai“ darbus perėmusi biudžetinė įstaiga Kultūros infrastruktūros centras (KIC) plečia veiklos horizontus. Dabar jos darbai apims ne tik paveldo objektų išsaugojimą, restauravimą, bet ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerijai pavaldžių įstaigų pastatų modernizavimą bei priežiūrą, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Teatro fasadą puošia 1990 metais sukurtos skulptūros, vaizduojančios personažus iš įvairių operų ir baletų: Otelas, Aida, Eglė Žalčių Karalienė, Borisas Godunovas, Mefistofelis, Margiris, Violeta ir kiti operos  ir baleto kūrinių herojai. Skulptūrų autoriai Juozas Kalinauskas, Jonas Naruševičius ir
Teatro fasadą puošia 1990 metais sukurtos skulptūros, vaizduojančios personažus iš įvairių operų ir baletų: Otelas, Aida, Eglė Žalčių Karalienė, Borisas Godunovas, Mefistofelis, Margiris, Violeta ir kiti operos  ir baleto kūrinių herojai. Skulptūrų autori / Luko Balandžio / 15min nuotr.

„Esminis veiklos pokytis – naujai įsteigtas Kultūros infrastruktūros centras, kaip išduoda jo pavadinimas, užsiims ir kultūros infrastruktūros modernizavimu bei jos priežiūra. Tuo pačiu atsisakysime dalies ankstesnių VĮ „Lietuvos paminklai“ veiklų: KIC pats nebeužsiims projektavimu, bet pirks šias paslaugas“, – pasakojo apie naujosios įstaigos veiklos specifiką KIC direktorius Šarūnas Šoblinskas.

Kultūros įstaigos galės nebesirūpinti pastatų remontu

KIC įsteigta 2020 m. balandžio 1 d. pertvarkius buvusią VĮ „Lietuvos paminklai“.

Pagrindinės KIC veiklos sritys: paveldotvarkos programų įgyvendinimas ir kultūros infrastruktūros modernizavimas.

Paveldotvarkos programų įgyvendinimo sritis mažai pasikeitė nuo to, ką darė VĮ „Lietuvos paminklai“ – KIC ir toliau tęs ankstesnę veiklą. Esminis, naujosios įstaigos vadovo jau minėtas pasikeitimas – KIC pats nedarys projektavimo darbų ir neteiks su tuo susijusių paslaugų, o kaip užsakovas pirks šias paslaugas iš tiekėjų. Tikimasi, kad šie pasikeitimai leis suaktyvinti paveldotvarkos projektavimo paslaugų rinką, užtikrinti maksimalią konkurenciją, o projektavimo valdymas bus patikėtas daugelio metų patirtį sukaupusiems KIC darbuotojams.

Su tuo susiję planuojami KIC struktūros pokyčiai – nuo spalio 22 d. Projektų valdymo tarnyba (iki šiol buvęs Projektų valdymo skyrius) veiks kaip savarankiškas padalinys, bendradarbiaudamas su Techninės priežiūros ir Projektavimo valdymo tarnybomis. Pastaroji tarnyba ne tik padės koordinuoti paveldotvarkos projektus, bet imsis ir kultūros infrastruktūros modernizavimo darbų. Beje, jei ką domina tokia veikla, gera proga rimtai apie tai pagalvoti, nes KIC kaip tik ieško projektų valdymo specialistų.

Ką šios permainos reiškia? Iki šiol kiekviena kultūros įstaiga atskirai, savarankiškai įgyvendindavo investicijų projektus, dabar jie bus sutelkti vienoje įstaigoje – KIC. Taigi kultūros įstaigų vadovai galės išvengti šių jiems nebūdingų darbų.

„Labai tikimės, kad įgyjama patirtis ir institucinė atmintis leis pasiekti profesinių aukštumų ir maksimaliai efektyviai panaudoti šiems darbams skiriamas valstybės biudžeto lėšas“, – įvardijo dar vieną šių pokyčių privalumą Š. Šoblinskas.

KIC, kultūros ministrui pavedus, nuo kitų metų taip pat pagelbės kultūros įstaigoms prižiūrėti jų valdomus pastatus, konsultuos ir padės planuoti bei organizuoti remonto darbus, kurių reikės gerai šių pastatų būklei palaikyti.

KIC veiklos permainas atspindi naujas logotipas

Naują KIC veiklą apibūdins ir naujas logotipas, tik ką pasirodęs KIC dokumentuose, darbuotojų vizitinėse kortelėse.

„Pagrindinė Kultūros infrastruktūros centro funkcija – rūpestis paveldo ir kultūros pastatais, jų infrastruktūra, technine būkle. Man čia svarbiausias pasirodė žodis „rūpestis“. Taigi logotipas sudarytas taip, kad vieni jame matys raidžių KIC kompoziciją, kiti – angelą arba globėją, pasirengusį padėti: C raidė reprezentuoja angelo sparną arba globėjo rankas, „i“ – figūros koja, i taškas – galva“, – komentavo naujojo logotipo reikšmę jo autorius Marius Žalneravičius, Vilniaus dailės akademijos Grafinio dizaino katedros docentas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“