Šiuo metu Lietuvoje bent vieną vakcinos dozę yra gavę 47,81 proc. žmonių, dviem dozėmis paskiepyti 42,96 proc.
Trečiadienį Lietuvos statistikos departamentas pradėjo skelbti, kiek darbuotojų paskiepyta kiekvienoje įmonėje. Duomenys pateikiami atvirų duomenų faile Asmenų imunizacija pagal darbovietes.
TAIP PAT SKAITYKITE: Top20: geriausiai darbuotojus paskiepijusios įmonės – apie receptus motyvacijai
Teatrai
Į 90–100 proc. kategoriją patenka kol kas vienintelis Kelmės mažasis teatras, jame darbuojasi 10 žmonių.
Į 80–89 proc. kategoriją patenka šeši teatrai: Panevėžio lėlių vežimo teatras (25 darbuotojai), Alytaus miesto teatras (35 darbuotojai), Valstybinis jaunimo teatras (90 darbuotojų), Nacionalinis Lietuvos dramos teatras (170 darbuotojų), Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras (580 darbuotojų), Valstybinis Vilniaus mažasis teatras (75 darbuotojai).
Mažiausiai savo darbuotojų kol kas vakcinavo (50–59 proc. kategorija) Klaipėdos lėlių teatras (10 darbuotojų), Kauno šokio teatras „Aura“ (10 darbuotojų) bei Vilniaus teatras „Lėlė“ (55 darbuotojai).
Muziejai
Šeši Lietuvos muziejai jau pasiekė 90–100 proc. imunizacijos įmonėje kartelę: Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejus (20 darbuotojų), Kauno rajono muziejus (15 darbuotojų), Prienų krašto muziejus (10 darbuotojų), Kėdainių krašto muziejus (30 darbuotojų), Pasvalio krašto muziejus (25 darbuotojai), Jurbarko krašto muziejus (15 darbuotojų).
80–90 proc. imunitetą turinčių muziejų darbuotojų dirba šiose įstaigose: Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus (40 darbuotojų), Kelmės krašto muziejus (15 darbuotojų), Alytaus kraštotyros muziejus (15 darbuotojų), Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejus (55 darbuotojai), Trakų istorijos muziejus (85 darbuotojai), Lietuvos nacionalinis muziejus (265 darbuotojai), Lietuvos aviacijos muziejus (25 darbuotojai), Vytauto didžiojo karo muziejus (85 darbuotojai), Lietuvos nacionalinis dailės muziejus (425 darbuotojai), Biržų krašto muziejus „Sėla“ (55 darbuotojai), A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus (35 darbuotojai), Utenos kraštotyros muziejus (15 darbuotojų), Kaišiadorių muziejus (10 darbuotojų).
Sunkiau sekasi Daugyvenės kultūros istorijos muziejui-draustiniui (25 darbuotojai) bei Respublikiniam Vaclovo Into akmenų muziejui (15 darbuotojų), kurie kol kas patenka į 40–49 proc. kategoriją.
Bibliotekos
90–100 proc. rodiklis užfiksuotas šešiose bibliotekose. Tai Molėtų rajono savivaldybės (40 darbuotojų), Lietuvos aklųjų (50 darbuotojų), Marijampolės Petro Kriaučiūno (55 darbuotojai), Palangos miesto savivaldybės (25 darbuotojai), Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės (40 darbuotojų), Kalvarijos savivaldybės viešosios bibliotekos (25 darbuotojai).
Dar keliose dešimtyse rodiklis siekia bent 80 proc. Čia patenka daugiausia darbuotojų (465) turinti Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka.
Vienas prasčiausių rezultatų iš visų kultūrinių įstaigų matomas Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje, kurioje dirba 15 žmonių. Čia imunitetą turi viso labo 20–29 proc. darbuotojų.
Kultūros centrai
Kultūros centrai taip pat neatsilieka nuo kitų įstaigų. Antai 11 centrų jau pasiekė 90–100 proc. Daugiausia – 90 darbuotojų turintis – Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centras taip pat patenka į šį sąrašą.
„Pirmūnų“ sąraše yra šios daugiau nei 20 žmonių įdarbinusios įstaigos: Nacionalinis, Vilniaus, Švenčionių ir Anykščių kultūros centrai bei Kultūros infrastruktūros centras.
Prasčiausiai sekasi Daugyvenės kultūros istorijos muziejui-draustiniui. Jame dirba 35 žmonės, jis patenka į 40–49 proc. kartelę.
Kultūros ministerijoje, kurioje dirba 110 žmonių, pasiskiepijo 70–79 proc. darbuotojų.
Daugiau apie duomenis
Duomenys pateikiami pagal įmonės ar įstaigos pavadinimą ir kodą. Prie kiekvienos darbovietės pateikiamas ekonominės veiklos, kuria ta darbovietė užsiima, kodas, taip pat savivaldybė, kurioje registruota darbovietė, suapvalintas darbuotojų skaičius ir imunizuotų (skiepais arba natūraliai) darbuotojų dalis. Taip pat galima pasitikrinti, į kurį procentilį patenka įmonė.
Procentilis parodo, kokia yra įmonės vieta imunizacijos atžvilgiu kitų darboviečių kontekste: 100-asis procentilis reiškia, kad įmonė yra tarp vieno procento labiausiai imunizuotų darboviečių. 50-tas procentilis (mediana) reiškia, kad darbovietė yra per patį vidurį tarp visų darboviečių. Mažoms darbovietėms yra sąlyginai lengva „šokinėti“ sąraše ir tapti lyderėmis. Pavyzdžiui, nedidelei įmonei su dešimčia darbuotojų gali tereikėti paskiepyti tik vieną asmenį, kad jos pozicija pakiltų iš 1-o į 30-tą procentilį.
Statistikos skaičiavimo tikslais, asmuo laikomas imunizuotu, jei turi teigiamą diagnostinio SARS-CoV-2 tyrimo atsakymą arba e. Sveikatoje turi gydytojo pasirašytą COVID-19 diagnozę, arba yra skiepytas bent viena SARS-CoV-2 vakcinos doze. Imunizacija statistikos skaičiavimo tikslais yra laikoma galiojančia neribotai.
Darbuotojų skaičius pateikiamas pagal Sodros duomenis. Konfidencialumo tikslais rodomos tik tos darbovietės, kuriose darbuotojų skaičius yra 10 ir daugiau, darbuotojų skaičius yra suapvalintas, imunizacijos procentas pateikiamas dešimties procentinių punktų rėžiuose; imunizacija nėra išskaidoma į vakcinaciją ir užsikrėtimus. Valstybės saugumo tikslais kai kurių organizacijų duomenys yra nerodomi.
Svarbu paminėti, kad apskaitomi tik lietuvišką asmens kodą turintys darbuotojai, nes be jo neįmanoma susieti skiepų, tyrimų ir darboviečių. Dėl to bus itin paveiktos darbovietės, užsiimančios krovininio kelių transporto veikla, pastatų statyba ir pan. (apie 15 tūkst. asmenų). Taip pat darbovietės, kuriose daug darbuotojų yra skiepyti (arba diagnozuoti) kitose šalyse, gali atrodyti kaip turinčios labai žemą imunizacijos indeksą, nes e. sveikatos sistema registruoja tik Lietuvoje gautus medicininius įrašus.
TAIP PAT SKAITYKITE: Top20: geriausiai darbuotojus paskiepijusios įmonės – apie receptus motyvacijai