Lietuvos pirmininkavimo ES tarybai proga surengtas susitikimas svarbiu metu – besibaigiant programai „Kultūra 2007-2013“. Nuo 2014 m. ji taps ES programos „Kūrybiška Europa“ dalimi. Kultūros kontaktų biurai 36 šalyse buvo atsakingi už programos viešinimą ir konsultacijas pildant paraiškas. Viena aktualiausių susitikime nagrinėtų temų – bendra Kultūros kontaktų biurų ir Media biurų veikla naujuosiuose Kūrybiškos Europos biuruose. Nors kultūros ir kino sektorių veiklos specifika ir auditorijos yra labai skirtingos, dalyviai pritarė, kad bus galima vieniems iš kitų semtis gerosios patirties ir ieškoti efektyvių bendradarbiavimo būdų.
Europos Komisijos (EK) ir jos vykdančioji Švietimo, vaizdo ir garso bei kultūros agentūra (EACEA) informavo dalyvius apie ketinimą tobulinti kofinansuotų projektų duomenų bazę, kurioje ateityje bus galima susipažinti ne tik su projekto aprašymu, bet ir jo rezultatais.
Tikimasi, kad paraiškas šiai programai ketinančioms teikti organizacijoms išsami informacija padės perprasti programos keliamus tikslus. Taip pat bus išleistas informacinis leidinys apie pagrindinius pasikeitimus – tiems, kas jau dalyvavo programos projektuose ar kontaktų biurų rengtuose mokymuose, bus kur kas patogiau rasti aktualią informaciją.
Susitikime EK bei agentūros atstovai pristatė artėjančios programos patvirtinimo grafiką, preliminarų paraiškų teikimo kalendorių bei pagrindines naujienas. Jų tinklo nariai laukia kartu su visos Europos kultūros sektoriaus atstovais.
Kultūros kontaktų biuro Lietuvoje vadovės Eglė Deltuvaitės teigimu, formalūs susitikimai yra itin naudingi, kadangi jų metu pateikiama tikslinga informacija iš EK ir agentūros padeda tobulinti veiklą, suteikti Lietuvos kultūros sektoriui svarbiausią informaciją apie ES kofinansavimą. „Tačiau būtent neformalūs susitikimai, kuriuos rengia beveik kiekviena ES Tarybai pirmininkaujanti šalis tampa inovatyvių idėjų ir apsikeitimo gerąja praktika platforma. Tai bene vienintelė galimybė mums pajusti kaip ir kuo gyvena 36 Europos šalių kultūros ir meno laukas“, – sako E. Deltuvaitė.
Kaip teigia Kultūros kontaktų biuro Slovėnijoje vadovė Matėja Lazar, tinklo stiprybė visuomet buvo paremta kultūros sektoriui pasišventusiais asmenimis ir jų nenuilstamu darbu – tik jų dėka jauni menininkai dabar gali pasitikėdami išeiti už savo šalies ribų, užmegzti naujų pažinčių ir imtis naujų projektų kartu su kolegomis iš visos Europos.
„Tikime, jog vienos programos įvedimas skatins susidomėjimą šių paprogramių veikimu bei didesnį jų žinomumą. Susijungę Media ir Kultūros kontaktų biurai turės daugybę progų šio to išmokti vieni iš kitų ir tokiu būdu toliau tobulins savo veiklą. Taigi, nors mūsų vardas ir netrukus pasikeis, mūsų pagrindinė užduotis išlieka ta pati!“, – sako M. Lazar.
Tikimasi, kad lapkričio pabaigoje Europos Parlamentas priims sprendimą dėl ilgalaikės finansinės perspektyvos, gruodžio pradžioje jai pritars ES Taryba, o sausio pradžioje jau tikimasi skelbti paraiškų teikimo terminus. Jei derybos vyks sklandžiai, projektai galės būti pradėti įgyvendinti nuo 2014 m. rugsėjo. O Kūrybiškos Europos biurai savo šalies kultūros ir meno sektoriui naujoves galės pristatyti jau po lapkričio mėnesį vyksiančių mokymų biurams.
Lietuvoje biuro „Kūrybiška Europa“ veiklą, kaip ir sujungiamas programas, koordinuos BĮ Tarptautinių kultūros programų centras ir Lietuvos kino centras.