Pagal projektą, finansinė parama būtų skiriama draudžiamųjų pajamų neturintiems, mažas ir nereguliarias pajamas gaunantiems bei kūrybines prastovas patiriantiems meno kūrėjams.
Už laikinai darbo neturinčius menininkus valstybė sumokėtų valstybinio socialinio draudimo, privalomo sveikatos draudimo įmoka ir mokėtų meno kūrėjų kūrybinių prastovų išmokas.
„Meno vertybių kūrėjai dėl profesijos specifikos nėra susieti su pastoviu darbdaviu ir reguliariomis pajamomis, nuo kurių mokamos valstybinio socialinio ir privalomojo sveikatos draudimo įmokos, todėl jie nėra pakankamai socialiai apsaugoti“, – rašoma dokumente.
Projekte teigiama, kad Europos Sąjunga skatina valstybes nares užtikrinti kūrybinių profesijų atstovams socialinį saugumą.
Pirminiais duomenimis, per metus minėtoms išlaidoms reikėtų skirti apie 300 tūkst. litų.
2010 metų pabaigoje Meno kūrėjų ir meno kūrėjų organizacijų kompiuterizuotoje informacinėje sistemoje buvo įregistruota 3815 meno kūrėjų. Anot Kultūros ministerijos, iš jų apie 70 proc. yra darbingo amžiaus.
Tačiau apie 20 proc. darbingo amžiaus kūrėjų pajamas gauna tik pagal autorines sutartis ar atlikėjo intelektinių paslaugų sutartis. Tiek pat menininkų uždirba mažiau nei minimali mėnesio alga.