Kultūros ministro Simono Kairio teigimu, Japonija yra ne tik strateginė ES partnerė, diplomatijos sostinė Rytų pusrutulyje, pasaulio dėmesio centre šiemet atsidursianti ir kaip olimpinių žaidynių šeimininkė, bet ir viena reikšmingiausių bei gyvybingiausių pasaulio meno rinkų, todėl nuoseklus darbas dar labiau stiprinant ryšius su šia šalimi yra ypač svarbus.
„Į Japoniją kaip į patikimą ir konstruktyvią partnerę krypsta ne tik Lietuvos politikos, verslo, bet ir kultūros atstovų žvilgsniai. Juolab kad šioje srityje jau turime vertingo įdirbio: pradedant abi šalis visam laikui susiejusia diplomato Chiunės Sugiharos veikla ir jos įprasminimu, baigiant programai „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ skirtomis organizacijų partnerystėmis. Kitąmet minėsime Lietuvos ir Japonijos diplomatinių santykių 100-metį. Visame šiame bendrų vizijų ir kultūrinių mainų kontekste Lietuvos kultūros atašė Japonijoje veiklą matome kaip svarbią ilgalaikę naudą“, – sakė kultūros ministras S.Kairys.
Siekiant efektyvinti šiuo metu egzistuojantį kultūros atašė tinklą, taip pat Vyriausybei bus siūloma naikinti dvi kultūros atašė pareigybes Rusijoje. Šioje šalyje šiuo metu yra trys kultūros atašė pareigybės: kultūros atašė pareigybė Rusijos Federacijoje, kultūros paveldo atašė pareigybė Rusijos Federacijoje bei kultūros atašė pareigybė generaliniame konsulate Kaliningrade. Toks kultūros atašė tinklo paskirstymas nėra efektyvus, todėl šioje šalyje siūloma palikti vieną pareigybę – kultūros atašė Rusijos Federacijoje. Naikinant dvi pareigybes ir steigiant vieną naują kultūros atašė pareigybę Japonijoje tam papildomų valstybės biudžeto lėšų nereikėtų.