„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Kultūros ministras S.Kairys kviečia aktyviai testuotis dėl COVID-19

Nuo penktadienio, vasario 26 d., reguliariai atlikti profilaktinius testavimus valstybės lėšomis kviečiami kultūros bei meno sektoriaus atstovai, rašoma ministerijos pranešime žiniasklaidai.
Mobilusis koronaviruso patikros punktas
Mobilusis koronaviruso patikros punktas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Reguliariai registruotis tyrimams dėl koronaviruso gali muziejų, kitų ekspozicijų erdvių, bibliotekų, jų ir valstybės archyvų skaityklų, valstybės kultūrinių rezervatų direkcijų darbuotojai. Taip pat – profesionalių scenos menų kolektyvų (chorų, teatrų trupių, orkestrų ir kt.) darbuotojai.

Kultūros ministras Simonas Kairys sako, jog profilaktinis testavimas yra būtinas ruošiantis saugiam bibliotekų, muziejų, skaityklų atidarymui.

„Nuolat diskutuodami apie karantino švelninimą su muziejininkais iš jų taip pat girdėjome lūkestį, kad pradėti grįžti prie darbų reikėtų nuo testavimo, – kalbėjo kultūros ministras. – Profilaktiškai testuotis taip pat jau kviečiami ir profesionaliųjų scenos menų atstovai, kurių grįžimo prie įprastos veiklos procesas yra ilgesnis ir sudėtingesnis. Todėl reguliarus testavimas leis jiems ramiau ir užtikrinčiau jaustis repeticijų metu. Raginu visus kuo aktyviau naudotis šia galimybe, nes būtent ji padės mums sustabdyti viruso plitimą ir sparčiau grįžti prie įprasto kultūrinio gyvenimo.“

Profilaktinis testavimas valstybės numatytoms grupėms, tarp jų – ir kultūros bei meno sektoriui, – vyks ne dažniau nei kas 7 dienas ir ne rečiau nei kas 10 dienų. Kultūros ir meno atstovai galės nuolat tikrintis, ar neserga COVID-19 liga, taip pat – ar turi antikūnių, atsirandančių persirgus koronaviruso infekcija.

Daugiau informacijos apie periodinio profilaktinio testavimo eigą rasite Sveikatos apsaugos ministerijos svetainėje.

Kultūros ministerija taip pat primena, kad nevyriausybinės kultūros ir meno įstaigos bei kūrybiniai verslai gali kreiptis į Ekonomikos ir inovacijų ministeriją dėl kompensacijų už darbuotojų profilaktinį testavimą. Šias kompensacijas galės gauti tiek smulkusis ir vidutinis verslas, tiek ir savarankiškai dirbantys žmonės, jei jų veikla buvo apribota antrojo karantino metu. Skiriama kompensacija yra 12 eurų už vieną greitąjį antikūnų arba antigeno testą.

Išsamiau apie kompensacijas verslo atstovams už profilaktinį darbuotojų testavimą skaitykite Ekonomikos ir inovacijų ministerijos svetainėje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs