Greta iki šiol siūlytų 400 kultūros ir meno paslaugų pradinukams, atsiranda daugiau kaip 700 papildomų paslaugų visų klasių moksleiviams, ir bendras jų skaičius viršija 1100.
„Kultūros pasas – viltinga priemonė, galinti suteikti daug naujų postūmių, nes kultūra yra gyvenimo atnaujintoja. Todėl labai svarbu, kad atsirastų poreikis gyventi kartu su ja nuo mažumės. Ne mažiau svarbus yra kultūros ir švietimo sąlytis, šių dviejų sričių sinergija, bendrų veiklos būdų atradimas, vaikų ir jaunimo įtraukimas pažinti kultūrą ir ją kurti“, – sako ministras M.Kvietkauskas.
Kultūros paso ekspertų komisija, vadovaudamasi Kultūros paso paslaugų atrankos ir finansavimo tvarkos aprašu, atrinko 733 naujas kultūros įstaigų ir organizacijų, edukatorių ir menininkų pasiūlytas paslaugas, atitinkančias Kultūros paso paslaugų atrankos kriterijus.
Teikdami paraiškas aktyvūs buvo muziejai, pasiūlę įvairių kultūrinės edukacijos užsiėmimų, nemažai paslaugų siūlo ir bibliotekos, teatrai, koncertinės įstaigos, galerijos bei menininkai visoje Lietuvoje. Kultūros paso rinkiniui savo paslaugas pasiūlė ir Lietuvos nacionalinė filharmonija, Nacionalinis operos ir baleto teatras, MO muziejus, kitos garsios kultūros įstaigos, laukiančios mokinių ne tik iš Vilniaus.
Kultūros pasas – priemonė, leidžianti kartu su klase ar grupėmis valstybės lėšomis lankytis įvairiausiuose kultūros ir meno renginiuose: spektakliuose, koncertuose, parodose, pažintiniuose ir edukaciniuose kultūros užsiėmimuose. Mokinio kultūros pasui metams skiriama 15 eurų, už kuriuos galima pasirinkti apie keturias kultūros ir meno paslaugas – kultūros renginius, kultūrinės edukacijos užsiėmimus ar kultūros renginius, kuriuose vyksta ir kultūrinė edukacija. Siūlomų paslaugų kaina svyruoja nuo 0,3 iki 15 eurų, o kai kurios paslaugos yra nemokamos.
2018 metų rugsėjo mėnesį pradėtas įgyvendinti pirmasis Kultūros paso projekto etapas. Jo metu pradinių klasių mokiniai rinkosi kultūros ir meno paslaugas nuo 0,3 iki 5 eurų. 2018 metais įgyvendinti 2 kvietimai teikti paslaugas: gautos 803 paraiškos, 404 paslaugos įtrauktos į Kultūros paso rinkinį. Prie Kultūros paso priemonės prisijungė 853 šalies mokyklos, paslaugomis pasinaudojo 97 tūkst. pradinių klasių mokinių (82 proc. visų pradinukų). Per paskutinius 2018 m. tris mėnesius visoje šalyje įvyko 3710 edukacinių užsiėmimų. Iš viso 2018 m. Kultūros paso priemonei skirta 624 395 eurų, iš kurių panaudota 485 tūkst. eurų.