Kautynėse – kraujo, prakaito ir istorijos kvapas
Įkurta autentiška stovykla, ginklų ekspozicijos ir senųjų kovos menų pristatymai labiausiai rūpėjo mažiesiems festivalio stebėtojams, kurie taiklumą išbandė šaudydami lankais.
Jaunieji istorijos mylėtojai galynėjosi suremdami kalavijus. Tiesa, kur du pešdavosi, laimėdavo trečiasis – sunkūs kalavijai būdavo saugiai padedami į jiems skirtas vietas, o jaunieji priešininkai nuvargę krisdavo ant pievos.
„Ir pasklido po kraštą smulkiais būriais, ir žudė, degino ir plėšė“, – taip kovotojai buvo kviečiami į kautynes.
Bando populiarinti pilį
Medininkų pilis – plotu didžiausia gardinė Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės pilis, kurios struktūra gimininga Lydos ir Krėvos pilims, ji yra beveik dvigubai didesnė už Krėvos pilį. Ši pilis mažiausiai perstatinėta. Kiautinės konstrukcijos siena ir bokštai sumūryti iš lauko akmenų ir plytų baltiškuoju plytų rišimo būdu. Ji turėjo 4 bokštus ir 4 vartus. Medininkų pilis užima 2 hektarų plotą. Pilies forma – netaisyklingas keturkampis.
Prieš metus atstatytame Medininkų pilies bokšte eksponuojama karinė atributika, akis keri Lietuvos meistrų sidabro gaminiai, kurie anksčiau lankytojams buvo neprieinami, mat saugiai gulėjo Trakų pilies archyvuose.
Medininkų pilį per mėnesį aplanko apie du tūkstančiai žmonių.