Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Lietuvą pakerės Kinijos imperatoriškasis cirkas

Pektadienį penkiems pasirodymams Lietuvoje atvyko Kinijos imperatoriškojo cirko artistai, kurie visą pasaulį stebina įspūdingu šou, triukų sudėtingumu, tobula judesių technika ir neregėtu lankstumu. Šį meną Kinijoje šiandien netgi vadina aštuntuoju pasaulio stebuklu ir jam daugiau nei keturi tūkstančiai metų.
Kinijos Imperatoriškasis cirkas
Kinijos Imperatoriškasis cirkas / Organizatorių nuotr.

Nepakartojamą įspūdį palieka oro akrobatai, kurie po kupolu sklando tarytum paukščiai. Nieko panašaus nepamatysime nei tradiciniame rusų, nei ekstremaliame amerikiečių, nei europietiškame cirke. Jie yra cirko favoritai, nedaugelis pasaulyje gali pakartoti jų atliekamus triukus! Šiandien Kinijos cirkas- tai ne tik egzotika ir kvapą gniaužiantys atskiri elementai, tai visas pasaulis, į kurį pasineri vos atvėrus arenos duris. Jis stebina savo didybe ir protu nesuvokiama žmogaus galybe, šimtametėmis tradicijomis, aktorių meistriškumu ir nepakartojama spalvų gama. Kinijos imperatoriškojo cirko artistai vėl ir vėl parodo žiūrovams, kad žmogaus kūno kalba neturi ribų.

- Kaip Jūs apibūdintume Kinijos cirką?, - klausiame trupės direktoriaus.

- Cirkas – tai mūsų tautos gyvastis ir pasididžiavimas. Kiekviename daugiamilijoninės Kinijos kampelyje rasime akrobatų trupių. Be abejonės, Kinijos cirko istorija apipinta legendomis ir padavimais, joje gausu neatskleistų ir neatskleidžiamų paslapčių.

­- Jūs teigiate, kad šiuolaikiniai Kinijos cirko akrobatai atlieka savo numerius lygiai taip pat, kaip juos atlikdavo prieš keturis tūkstančius metų?

- Žinoma, kad tai tiesa. Be to, kiekvienas numeris turi savo simbolinę reikšmę. Gražus, vizitine kortele vadinamas pasirodymas – „Mergaitės su lėkštelėmis”, kada artistės, nutiesdamos nematomą giją tarp realaus ir mistinio pasaulio rankose laiko po tris strypus su besisukančiomis lėkštelėmis, kurios simbolizuoja saulę, tuo pat metu iš savo kūnų komponuoja trijų aukštų piramides ir atlieka kitus neįtikėtinus triukus. Mūsų artistai stengiasi įprasminti kinų mitologiją, kurioje išmintingasis Buda propaguoja žmogaus tobulėjimą ir moko, kad žmogus pats kuria savo likimą. Budistinis mąstymas nepripažįsta vieno asmens garbinimo – žmogaus ar dievo. Kinijos mitologijoje minima daug įvairiausių gyvūnų, tačiau patys svarbiausi iš jų yra keturi: drakonas, feniksas, vėžlys ir vienaragis. Ši ketveriukė kiniškai vadinama „si ling“, „keturiomis mitinėmis būtybėmis“. Jos atgyja mūsų cirko pasirodymuose.

- Kur galima rasti raktą į šio kinų meno ypatumus? Kaip Jūs bandysite užkariauti Lietuvos žiūrovų širdis?

- Mes gerbiame 4000 metų kurtas protėvių tradicijas, stengiamės, kad mūsų kultūra žavėtų visą pasaulį. Kinijos imperatoriškasis cirkas - tai ne tik pasirodymas, bet ir kovos menas. Mūsų šalis, turinti labai ištobulintus senovės kultūros pamatus, suvaidino milžinišką vaidmenį pasaulio kultūros plėtroje. Todėl šios kultūros dalelę norime padovanoti Lietuvos žiūrovams. O taip pat norime parodyti ne tik kinų kūno tobulinimo galimybes (ši technika yra senovinė ir slapta), bet ir dvasios stiprybę.

- Kas Jūsų pasirodymuose sudėtingiausia ir kaip sugebate išugdyti tokius talentus?

- Pasirodymuose vengiame techninių efektų. Mūsų cirko širdis- tai akrobatai ir žonglieriai, o ne klounai ir dresuotojai. Kinijos cirko pasirodymuose galima išvysti visko – nuo dideliame aukštyje atliekamų akrobatinių triukų iki senovinės Kinijos magijos numerių. Puikiai kūną valdantys artistai demonstruoja nelengvo darbo rezultatus, fizinę bei dvasinę stiprybę, tuo sužavėdami ne tik, kaip įprasta, mažuosius cirko žiūrovus, bet ir visus suaugusiuosius.
Būsimieji cirko artistai pradedami mokyti nuo mažų dienų. Sulaukę dešimties – dvylikos metų jaunieji atlikėjai tampa profesionalais, turi laureatų ir prestižinių cirko konkursų bei festivalių diplomantų vardus. Reikalavimai būsimiesiems artistams labai aukšti, jie privalo praeiti didžiulį atrankos konkursą. Dauguma numerių, kuriuos atlieka kinų cirko artistai, neįveikiami nė vienam pasaulio cirko atlikėjui.

- Lietuvoje daug kiniečių restoranų, kurie yra labai populiarūs. Ar Jūs pasiryžę paragauti lietuviškų patiekalų: cepelinų, bulvynių blynų su spirgučiais ir grietine. O gal tai oro akrobatams neleidžiama?

- Mes keliaujame po pasaulį ir stengiamės susipažinti su visų šalių, kuriose vyksta mūsų pasirodymai, kultūra. Kadangi maistas-tai neatsiejama kiekvienos tautos kultūros dalis, mums įdomu paragauti Jūsų įžymiųjų cepelinų. Oro akrobatai labai daug treniruojasi, todėl porcija bulvynių blynų nesutrukdys jiems pakilti po kupolu. Mes esame laimingi ir tikime, kad meistriškumas ir yra laimė...

Ir patys mažiausi, ir didesni lieka sužavėti įspūdingu šou. Tad nenuostabu, kad keliaujančio cirko gerbėjais tampa skirtingų pasaulio kampelių gyventojai.

Kinijos Imperatoriškojo cirko pasirodymai įvyks:

Lapkričio 26 d. Klaipėdoje;
Lapkričio 27 d. Kaune;
Lapkričio 28 d. Vilniuje;
Lapkričio 29 d. Šiauliuose.

Paskutiniai bilietai į cirko pasirodymus platinami visose Bilietai.lt kasose net 33 proc. pigiau. Jaunųjų žiūrovų ir jų tėvelių laukia nepakartojamas reginys, fantastiški triukai ir neribotų žmogaus galimybių įrodymas…

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?