Jis numato, kad dvišaliai santykiai kultūros ir meno srityse apims keitimąsi meno ir kultūros leidiniais, muziejų ir meno parodomis, bendradarbiavimą muzikos, teatro, operos ir šokio, kultūros paveldo, muziejininkystės, bibliotekininkystės, kinematografijos ir kitose kūrybinių industrijų srityse. Taip pat ketinama skatinti abiejų valstybių radijo ir televizijos organizacijų bendradarbiavimą bei keitimąsi programomis.
„Džiaugiuosi, kad dėl vis intensyvėjančių kontaktų tarp kultūros profesionalų atsiranda naujų bendrų tarptautinių projektų su Pietų Korėja, juk būtent kultūra yra tarptautinio bendradarbiavimo pagrindas. Tikiuosi, kad ateityje ryšiai tarp Lietuvos ir Pietų Korėjos menininkų taps dar tvaresni, sukurs dar daugiau bendrų darbų. Lietuvą su šia Azijos šalimi sieja dėmesys nematerialiam kultūros paveldui, tradicinei kultūrai, o Pietų Korėja mums galėtų būti pavyzdys stiprinant kūrybines industrijas“, – sako kultūros ministras Simonas Kairys.
Kultūros ministerija yra įsteigusi kultūros atašė Kinijoje ir Pietų Korėjoje pareigybę, šiuo metu steigiama Lietuvos Respublikos ambasada Seule. Tikimasi, kad tai palengvins kultūros atašė veiklą skatinant tiesioginius ryšius tarp Lietuvos ir Pietų Korėjos kultūros organizacijų.
Šiemet Lietuva ir Pietų Korėja mini diplomatinių santykių 30-metį. Ta proga Nam June Paik meno centre Seule atidaryta didelė tarptautinė Fluxus meno paroda „Humor Has It“, skirta Fluxus meno (antimeno) judėjimui. Joje pristatoma daugiau nei 200 garsiausių Fluxus menininkų darbų iš įvairių kolekcijų.
Tarp jų – 78 iš Jono Meko vizualiųjų menų centro Fluxus kolekcijos. Lietuvos nacionaliniam dailės muziejui bendradarbiaujant su Seulo fotografijos muziejumi ir Lietuvos Respublikos ambasada Kinijoje planuojama pristatyti rinktinę Lietuvos fotografijos parodą „Uncoverings“, korėjiečių kalba išleisti R.Marcinkevičiūtės ir R.Balevičiūtės knygą „Contemporary Lithuanian Theatre. Names and Performances“.
Šiemet Lietuvos kūrėjai dalyvaus Seulo Modernaus ir šiuolaikinio meno muziejaus ir Gwangju meno rezidencijose bei Geoje tarptautiniame menų festivalyje. Kitąmet planuojama daugiau renginių, skirtų Jono Meko gimimo 100-mečiui. Spalį Vilniuje numatyta surengti Pietų Korėjos savaitę.
Vilniuje nuo 2014 metų veikia Mykolo Romerio universiteto kartu su Pietų Korėjos Dongseo universitetu įkurtas Karaliaus Sedžiongo institutas, kuris suteikia pagrindą mokyti ir mokytis korėjiečių kalbos, gilinti žinias apie šios šalies tradicijas, filosofiją ir istoriją.