Ši platforma veikia, kaip profesinė kultūros ir meno žmonių teritorija, skirta skirtingų meno sričių kūrėjų bendradarbiavimui, suteikia galimybes rasti partnerius, dalintis inspiracijomis bei atveria platesnes galimybes meno žmonėms būti matomiems. Turbūt artimiausias jau egzistuojantis skaitmeninis analogas būtų LinkedIn platforma, kurioje taip pat dalinamasi profesinėmis žiniomis, bei akcentuojama ne pramoginė, o darbinė socializavimosi pusė.
Platformos iniciatoriai pasakoja kaip veikia ši erdvė:
Kiekvienas ARTTICE platformos naudotojas susikuria savo ar savo kolektyvo, įmonės, grupės ir pan. puslapį, kurioje apibūdina savo kūrybinę veiklą, įdeda darbų pavyzdžius bei jau turimus kūrybos puslapius, nurodo kontaktinius duomenis. Taip pat pamini kokiuose bendruose projektuose būtų nusiteikęs dalyvauti. Kolaboracijų ieškantis menininkas paieškos lauke gali suvesti norimą rasti meno sritį ir platforma pateiks visus tokia veikla užsiimančius užsiregistravusius kūrėjus ar jų grupes. Be to platforma yra puiki erdvė kultūros institucijoms skelbti savo organizuojamus konkursus ar projektus, viešinti programas ar skiriamas stipendijas.
Viena iš platformos skilčių - Renginiai, kurioje galima registruoti savo organizuojamus mokymus, parodas, koncertus bei pačiam rasti ir jungtis prie tokio pobūdžio renginių. Karantino metu kontaktinių renginių organizavimas apribotas, todėl skelbiame apie nuotolinius audinių dažymo natūraliomis medžiagomis bei keramikos kursus, kūrybiškumo paskaitas ir kita. Pasikeitus viešajai situacijai ši skiltis turėtų pildytis kultūros ir meno įvykiais ir tapti meno renginius vienoje vietoje jungiančiu puslapiu. Tad visuomenė galės naudotis platforma ne tik menininkų profilių apžvalgai, bet ir renginių pasirinkimui.
Pati platforma atvira bendradarbiavimui. Kviečiame naudotojus komentuoti ir siūlyti platformos tobulinimus. Taip siekiame įtraukti pačius platformos dalyvius į platformos vystymą, kiekvienas jau užsiregistravęs dalyvis turi galimybę išsiųsti pakvietimus savo kolegoms kūrėjams, jungtis į nemokamą kultūros ir meno bendradarbiavimo tinklą.
Šiuo metu platformos erdvėje formuojasi įvairialypė bendruomenė. 70% narių sudaro individualūs kūrėjai, 10% meno ir kultūros sričių specialistai, 15% organizacijos. Savo narių tarpe turime ir Meksikos galeriją, ir menininką iš Argentinos, ir lietuvę gyvenančią Australijoje, - šypsosi organizatoriai.
Mes esame nusistatę ambicingą viziją - norime tapti tarptautiniu kultūros tinklu skirtu įgalinti ir skatinti meno žmones, garsinti jų kūrybą. Aš tikiu, jog ši platforma išaugs ir taps naudingu įrankiu kūrėjams jungtis, o kultūrai vystytis, - sako platformos iniciatorius R.Becerra.
Visi kūrėjai bei kultūros sektoriaus darbuotojai norintys prisijungti prie besikuriančios skaitmeninės bendruomenės, kviečiami registruotis: arttice.com
Projektą remia Lietuvos Kultūros Taryba.