Kaip praneša Krašto apsaugos ministerija, pagrindinį turnyro prizą – Lietuvos kariuomenės vado kalaviją – laimėjo riteris Olbardas (Nikolaj Malnač) iš Tamplierių ordino Vilniaus komandorijos.
Alfredo Pliadžio nuotr./Antroji viduramžių šventės diena |
Antrąją vietą iškovojo riteris Aleksandras iš Trakų pilies brolijos „Viduramžių pasiuntiniai“. Šiam viduramžių kovotojui atiteko elitinio XIV a. kario statulėlė (aut. Romas Kvintas), kuri kasmet, artėjant Kariuomenės dienai (lapkričio 23-ioji), įteikiama garbingiausiam Lietuvos kariui.
Turnyro nugalėtojas riteris Olbardas iš Tamplierių ordino, Vilniaus komandorijos, jau antrus metus iš eilės laimi Trakų pusiasalio pilyje vykstančio tarptautinio riterių turnyro pagrindinį prizą. Kovotojas savo ginklų kolekcijoje dabar saugos du unikalius kalavijus, kuriuos nukaldino žinomi Lietuvos ginklakaliai meistrai Stankai.
Tėvas Algirdas ir sūnūs Martynas ir Mindaugas kalaviją nukaldino pagal XIII amžiaus Desiukiškių kalavijo, rasto 1986 metais Raudonėje, Jurbarko rajone, pavyzdį. Kalviai taip pat yra nukaldinę ir atkurtą XIV a. Lietuvos elitinio kario ginkluotę.
Andriaus Vaitkevičiaus/15min.lt nuotr./Šventės dalyviai |
Kaip sakė turnyro nugalėtojas riteris Olbardas, kol kas pergalės su savo klubo nariais nešventė, tačiau artimiausiu metu ketina tai padaryti.
„Mūsų Vilniaus komandorijos Tamplierių ordinas turi specifinius ritualus, pergalei pažymėti. Jie įvyks, manau, jau šią savaitę. Abiem kalavijais labai didžiuojuosi. 2008 metų turnyro trofėjus kabo garbingoje vietoje ant sienos, o su antruoju, galbūt, kada nors išeisiu pakovoti. Kalavijai, nors nukaldinti tų pačių meistrų, šiek tiek skiriasi. Pavyzdžiui, šiais metais ginklakalių Stankų nukaldintasis yra daug „arčiau taktinės kovos”, tik šiek tiek per aštrūs ašmenys. Turnyrų taisyklės yra labai griežtos, jos reglamentuoja ne tik riterių šarvų bet ir ginklų parametrus, taip pat numato ir kovos kalavijų ašmenų plonumą milimetrų tikslumu. Norint šį kalaviją „pakrikštyti” kovos lauke, gali tekti jo ašmenis šiek tiek pagludinti, kad nekiltų rimto pavojaus priešininkui”.
Praėjusiais metais tarptautiniame riterių turnyre Trakų pusiasalio pilyje kovėsi riteriai iš šešių šalių: Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, JAV, Italijos ir Jungtinės Karalystės. Turnyro nugalėtojai buvo apdovanoti mažeikiškių kalvių Stankų kaldintais ginklais: kovos kalaviju, durklu ir peiliu.