Iki vėlyvo rudens festivalio programoje dar numatyti renginiai Vilniuje, Molėtuose, Žiežmariuose, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Utenoje.
Nuo 2009-ųjų metų organizuotas ir Baltijos šalyse analogų neturėjęs Klezmerių muzikos festivalis, po dešimtmečio pakeitė savo pavadinimą, nes, anot jo rengėjų, festivalis išaugo iš vieno muzikos žanro, o savo repertuare apjungė įvairias meno formas – literatūrą, vaizduojamąjį meną bei garsus.
Pasak festivalio vadovo, muzikanto Arkadijaus Gotesmano įvairialype programa siekiama Lietuvos publikai pristatyti pasaulio ir Lietuvos žydų kultūrą, supažindinti su litvakų literatūra, muzika ir per tai papasakoti tikrąją istoriją.
„Nors festivalio renginių geografija yra gan plati, tačiau mes orientuojamės į regionus ir miestus, kur kadaise būta gausios Lietuvos žydų bendruomenės, kur gyveno ir kūrė žydų kilmės Lietuvos piliečiai. Per įvairias meno formas mes simboliškai sugrąžiname šiuos žmones, jų kalbą, patirtis bei pasaulėjautą prie jų ištakų, žemės, kurią anuomet jie vadino savo kraštu“, – teigė A.Gotesmanas.
Šiais metais festivalio lankytojai turės progą išgirsti ne tik „Jewish Art Festival in Lithuania“ meno vadovo ir perkusijos meistro Arkadijaus Gotesmano atliekamą muziką, bet ir vieno talentingiausių Lietuvos ir Izraelio piansitos bei kompozitoriaus Viačeslavo Ganelino kūrinį „Neišsiųsti laiškai“, kompozitoriaus Gintauto Venislovo chorinę siuitą „Ilgesiui ir vilčiai“ skirtą garsiausio Šiaulių žydų atstovo Chaimo Frenkelio asmenybei, senąją žydų liaudies muziką, autentiškus Lietuvos žydų laiškus, rašytus į Ameriką bei iš Telšių geto išgelbėtos mergaitės istoriją.
Daugiau informacijos festivalio feisbuko paskyroje.