Kokie yra kultūros vartojimo įpročiai, kokį pinigų krepšelį renginiams išleidžia žmonės, kiek svarbi bilieto kaina – to pašnekovų teiravosi 15min.
Savo įžvalgomis bei statistika pasidalino ir Lietuvos teatrai.
Į spektaklius eina, bet knygų neperka
Kaunietė Audronė su sutuoktiniu – dažni kultūros renginių lankytojai. „Mūsų vadinamasis „kultūros krepšelis“ per mėnesį sudaro apie 150–200 eurų. Tiesą sakant, renginiams išleistume ir daugiau, tačiau, deja, tenka skaičiuoti“, – kalbėjo Audronė.
Kultūros renginius pora lanko Kaune, Vilniuje, kartais – Klaipėdoje. Dažniausiai renkasi spektaklius bei koncertus, nevengia aplankyti parodų, nueina į kiną. Tiesa, jei iš Kauno važiuoja į Klaipėdą ar Vilnių – stengiasi aplankyti po kelis renginius arba susigalvoti kitų pramogų.
Jei namų knygų lentynoje būtinai norime turėti kokį nors leidinį – dažniausiai perkame jau skaitytas knygas.
Kaunietė pastebi kad kokybiškos kultūros pasiūlos galima rasti ne tik didmiesčiuose: „Neseniai peržvelgiau Šiaulių, Panevėžio teatro repertuarus ir tikrai nustebau atradusi ten žinomų kūrėjų pavardes.
2025 metų planai – pažintis su šių miestų kultūra, ypač domina Panevėžys, nes dar nesame buvę „Stasys Museum“.
Tiesa, šiemet savo kultūros krepšelyje įvedėme naują taisyklę – nebepirkti knygų, nes jos taip pat, mano nuomone, kultūros dalis. Jei už spektaklį galime sumokėti aštuoniasdešimt ar šimtą eurų už abu, vis tik knygos mums atrodo per brangios.
Jei namų knygų lentynoje būtinai norime turėti kokį nors leidinį – dažniausiai perkame jau skaitytas knygas. Be to, šiemet pradėjome vaikščioti ir į biblioteką“, – kalbėjo moteris.
Muziejus pora kartais lanko paskutinį mėnesio sekmadienį, kuomet įėjimas yra nemokamas.
Nepraleidžia tradicinių renginių
Vilniuje gyvenanti Julija nepraleidžia tradicinių renginių: Knygų mugės, „Kino pavasario“, „Scanoramos“.
„Eidama į Knygų mugę iš anksto nusistatau, kad išleisiu daugiausia šimtą eurų – bilietams, knygoms ar vinilo plokštelėms. Visi kiti renginiai – spontaniški.