„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

M.K.Čiurlionio menų mokykloje – abiturientų kurta opera pagal Francis Scott Fitzgeraldo novelę „Keista Bendžamino Batono istorija“

Jeigu turi gerus sūnus, kam tau pinigai? Taip sakoma kinų patarlėje. To paties galėtų paklausti ir Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos pedagogai. Motyvuoti, savarankiškai dirbantys mokiniai – kiekvieno pedagogo svajonė. Šiais metais nacionalinėje jaunųjų talentų kalvėje – kaip tik tokia abiturientų karta. Mokytojo dienos proga – apie sėkmingą mokytojų ir mokinių ansamblį.
M.K.Čiurlionio menų mokykla
M.K.Čiurlionio menų mokykla / M.K.Čiurlionio menų mokyklos nuotr.

M. K. Čiurlionio menų mokykloje yra graži tradicija – abiturientai kasmet stato Kalėdinę operą. Į projektą įtraukiami visų skyrių moksleiviai: baleto, muzikos ir dailės. Šiais metais – šventė ypatinga, nes moksleiviai nusprendė atgaivinti jau kiek primirštą tradiciją operą kurti patiems. Jie – ir organizatoriai, ir atlikėjai: rašo libretą, kuria muziką, scenografiją, kostiumus, mokosi organizuoti darbą. Opera statoma pagal amerikiečių literatūros klasiko F. Skoto Ficdžeraldo novelę „Keista Bendžamino Batono istorija“.

„Manau, kad ne veltu sakoma, jog tiktai patys išmintingiausi ir patys kvailiausi nepasiduoda mokomi, – įsitikinusi Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos abiturientė, projekto vadovė Veronika Guželytė. – 2014 m. sukanka 40 metų nuo pirmosios operos mokykloje sukūrimo. M. K. Čiurlionio menų mokykla – tai ypatinga mokykla, vienintelė tokia Lietuvoje ir mes esame laimingi mokydamiesi joje. Mūsų tikslas – ne tik pagilinti žinias, bet ir padėkoti mokytojams, garsinti mokyklos vardą, populiarinti scenos kultūrą jaunimo tarpe ir, žinoma, palikti pėdsaką mokyklos istorijoje“, – dėsto moksleivė.

Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos direktoriaus pavaduotoja Eglė Čobotienė teigia, kad toks projektas – tai aukščiausio lygmens mokinio saviraiškos būdas, nes jis gali ne tik praktiškai pritaikyti mokykloje įgytas žinias, bet ir atsiskleisti kaip asmenybė.

„Labai svarbu, kad, statant operą, dirba visų trijų skyrių mokiniai, kitaip tariant, čia susitinka visos trys mūzos. Vaikų kūryba – neįkainojamas dalykas. Mokiniai žino, kad mes visada ateisime į pagalbą – finansiškai ar duodami praktinius patarimus, tačiau kai kurių dalykų nedarome sąmoningai, pavyzdžiui, jie patys turi išsiaiškinti, kaip dirbti su autorių teisių gynimo asociacijomis ir pan. Jeigu jų fantazija išvysto projektą iki didelių finansinių aukštumų – mokiniai ieško rėmėjų. Beje, kaip tik tą jie ir daro“, – šypsosi Eglė Čobotienė.

Mokytojų dienos proga pedagogė savo kolegoms linki kantrybės, išminties, talentingų mokinių ir protingų tėvų. Nes kantrus ir išmintingas mokytojas visada pasieks teigiamų rezultatų, talentingas mokinys – neabejotina dovana mokytojui. O protingi tėvai sugebės vaiką pasodinti ne prie kompiuterio, o prie knygos, muzikos instrumento ar popieriaus lapo, nes viskas prasideda šeimoje.

Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla – tai ilgametes ugdymo tradicijas turinti įstaiga, skirta itin menui gabiems vaikams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs