Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Martyno Mažvydo premija šiemet paskirta Sigitui Lūžiui

Martyno Mažvydo premija už nuopelnus Lietuvos valstybės kalbai, raštijos istorijai ir knygos menui šiais metais skiriama Sigitui Lūžiui už Kazimiero Simonavičiaus knygos „Didysis artilerijos menas“ pirmosios dalies vertimą iš lotynų kalbos ir reikšmingus pastarųjų penkerių metų mokslinius senosios Lietuvos literatūros ir rašytinio paveldo, lietuvių kultūros asmenybių literatūrinės ir kultūrinės veiklos, lietuviškos knygos ir spaudos tyrinėjimus.
Vilniaus rotušės logotipo pristatymas
Vilniaus rotušė / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Kultūros istoriko, knygotyrininko, pedagogo ir vertėjo, Vytauto Didžiojo universiteto dėstytojo Sigito Lūžio pastarųjų metų veikla apima plačias ir įvairias mokslo, kultūros ir profesines sritis. Ilgą jo darbų sąrašą vainikuoja vieno iš svarbiausių senosios Lietuvos tekstų – Kazimiero Simonavičiaus lotynų kalba parašyto veikalo ,,Didysis artilerijos menas“ pirmosios dalies vertimas į lietuvių kalbą.

Parašytas ir išleistas XVII amžiuje, Kazimiero Simonavičiaus ,,Didysis artilerijos menas“ ilgiau nei du šimtmečius Europoje buvo naudojamas kaip vienas pagrindinių žinių apie artileriją šaltinis.

Sigito Lūžio kruopščiai, su didžiule profesine kompetencija lietuviškai prakalbintas Simonavičiaus veikalas, iliustratyvus enciklopedinis įvairių sričių žinynas, yra neabejotina dovana ir mokslo šaltinis istorikams, filologams, karybos profesionalams bei kitų sričių specialistams.

Martyno Mažvydo premija kartu su kitomis Kultūros ministerijos premijomis bus įteikta Vilniaus miesto rotušėje (Didžioji g. 31) gruodžio 11 d. 11 val.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos