Šia technika menininkas susidomėjo 2009 m. A. Samuolio plenere. 2010 metais dailininkas laimėjo konkursą dalyvauti 2011 m. Tarptautinėje XV Talino grafikos trienalėje „For Love Not Money“, kurioje pristatė dvi mozaikas: „Narcizas“ ir „Rožytė“. Ši sėkmė paskatino menininką imtis didesnio projekto.
Naglis Rytis Baltušnikas – Lietuvoje geriausiai žinomas kaip grafikas ir tapytojas. Tačiau tik šiomis dailės sritimis dailininko kūrybinė veikla neapsiriboja, o naujų išraiškos būdų paieška yra nuolatinis jo įkvėpimo šaltinis. Jau dešimtmetį menininkas kuria paveikslus emalio technika, yra sukūręs tekstilės kūrinių. N. R. Baltušnikas parodinėje veikloje aktyviai dalyvauja nuo 1988 metų Lietuvoje ir kitose šalyse. Menininko kūrinių yra įsigiję Lietuvos ir Belgijos muziejai bei privatūs kolekcininkai Lietuvoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Norvegijoje ir Prancūzijoje. Išskirtiniai emalio ant metalo kūriniai 2011 metais buvo pristatyti ir „Meno nišoje“ surengtoje personalinėje menininko parodoje.
Dailininko darbuose minimalistinis, ženklą primenantis vaizdas dažnai yra papildomas tekstu, tokiu būdu kuriami kiek ironiški, paradoksų ir humoro nestokojantys vaizdai. Darbai visada laviruoja tarp komercinio įvaizdžio ir grynojo meno. Šį kartą, po dvejų metų pertraukos, N. R. Baltušnikas į galeriją sugrįžta su naujomis idėjomis ir žiūrovams pristatys konceptualius mozaikos technika atliktus darbus.
79,99 – tai skaičius, kurio suvokimo galimybių laukas platus, galbūt tai kodas, nepabaigta skaičių seka, keramikinių detalių skaičius mozaikoje, o gal meno kūrinio kaina? Tai dar vienas N. R. Baltušniko kuriamas labirintas, supintas iš teksto, „ženkliškų“ vaizdų ir nuorodų, kurių pagrindiniu suvokėju ir prasmių kūrėju taps žiūrovas.
Paroda veiks galerijoje „Meno niša“ iki gegužės 10 dienos.