Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Muzikos terapijos seminaras abejingų nepaliko

Penktadienį vykęs Klaipėdos pilies džiazo festivalio drauge su JAV ambasada Lietuvoje organizuotas nemokamas muzikos terapijos seminaras „Muzika gydo“ dalyviams paliko neišdildomą įspūdį.
Muzikos terapijos akimirka
Muzikos terapijos akimirka / Lauryno Butkevičiaus nuotr.

Seminarą vedė muzikos pedagogas Linas Švirinas, o seminaro svečiai: žinomas JAV bliuzo atlikėjas Carlos Johnson ir viena originaliausių džiazo pianisčių japonė Keiko, atvirai pasidalino pasakojimu apie savo fizinius barjerus bei jų įveikimą bei nuotaikingomis melodijomis prisidėjo prie pozityvios atmosferos kūrimo.

„Šis seminaras davė daug naudos ne tik specialių poreikių vaikams, bet ir pedagogams bei socialiniams darbuotojams, atskleisdamas muzikos grožį, supažindindamas su įvairiausiais net neregėtais instrumentais, technika, stiliais. Tai išties atgaivina, šioje srityje dirbantieji įgavo minčių ir įkvėpimo, kaip paįvairinti ugdymą su vaikais“, – mintimis dalinosi Klaipėdos Medeinės mokyklos direktorė Elena Knyzaitė.

Lauryno Butkevičiaus nuotr./Muzikos terapijos akimirka
Lauryno Butkevičiaus nuotr./Muzikos terapijos akimirka

„Tokie renginiai labai svarbūs mūsų bendruomenės nariams. Susitikimai yra labai svarbi motyvacijos neatsiriboti esant neįgaliu dalis. Ypatingas ačiū Carlos Johnson (Geležinė koja). Jis puikus pavyzdys kaip reikia nepasiduoti ir siekti savo tikslo! Ačiū Jums visiems!“, – Lietuvos paraplegikų asociacijos vardu dėkojo Rasa Ostrauskienė ir Audrius Kalvėnas.

„Džiazas iki šiol nebuvo mūsų mėgstamiausias muzikos stilius, bet po šio renginio galime išties pasakyti – muzika tikrai gydo. Man didžiausias to įrodymas – mano kolegė, serganti išsėtine skleroze. Turėjau jai padėti įeiti į salę, nes karštis mus labai stipriai veikia ir atima jėgas, eidama į renginį ji net nualpo. Beklausydama muzikos ji taip nusiramino – po to jai pasidarė lengva judėti. Mums seminaras paliko be galo didžiulį įspūdį. Žmonės su išsėtine skleroze labai jautriai jaučia visą aplinką, ir muzika mums yra labai svarbi ir reikalinga. Ji išties padeda kiekvienai ląstelei įeiti į savo ritmą ir susiderinti visam organizmui“ – sakė Klaipėdos apskrities žmonių su fizine negalia alternatyvaus meno centro vadovė Jolanta Starodubcevienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs