Vienas iš organizatorių Vasylas Čerepanynas portalui „Artnet News“ teigė, kad iki šiol nebuvo aišku, ar bienalė įvyks: „Vienas iš kultūros srities vaidmenų – pasipriešinti karo logikai, kuri, naikindama kultūros infrastruktūrą, taip pat kėsinasi į visa, kas pilietiška.“
Kyjivo bienalė buvo įkurta 2015 metais, iš dalies reaguojant į 2014 m. Maidano revoliuciją ir vėlesnę Rusijos invaziją į Krymą tais pačiais metais.
Nuo to laiko bienalė propaguoja meną kaip svarbią, bet nepakankamai naudojamą aktyvizmo, pasipriešinimo ir politinio įsitraukimo priemonę.
2017 m. bienalė minėjo Spalio revoliucijos šimtmetį, 2019 m. buvo grįžta prie Černobylio katastrofos ir Berlyno sienos griūties, o 2021 m. atkreipė dėmesį į antifašistinius aljansus visoje Europoje ir dekolonizacijos procesus Rytų Europoje.
Šiais metais bus kalbama apie tiesioginius karo ir gyventojų perkėlimo padarinius, taip pat apie istorinį ir tebesitęsiantį Rusijos kultūrinį išpuolį prieš Ukrainos žemę, žmones ir gyvenimo būdą. Dėl savo tarptautinio išplitimo ir ilgesnės trukmės bienalė buvo pertvarkyta į europinį projektą, pabrėžiantį tarptautinio solidarumo svarbą ir vienijantį šiuo metu po Europą išsibarsčiusią Ukrainos menininkų bendruomenę.